Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

1,5 mln zł na remonty lokali mieszkalnych i dachów

1,5 mln zł na remonty lokali mieszkalnych i dachów Data publikacji: 4 października 2019Remont stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji elektrycznej, wod-kan, centralnego ogrzewania, instalacji sanitarnych w lokalach mieszkalnych, a także remonty dachów. To tylko niektóre prace, jakie będą wykonywane w kilkunastu mieszkaniach, które przeznaczone będą dla osób czekających na lokalne zamienne w Bytomiu.

Remonty mieszkań oraz dachów w budynkach przy ulicach: Prokopa, Mickiewicza, Jochymczyka, Wallisa, Niemcewicza, Jagiellońskiej oraz Piekarskiej już trwają, a w przypadku kolejnych przy ulicach: Witczaka, Siemianowickiej, Kochanowskiego - trwa procedura zawarcia umów z wykonawcami, natomiast przy ulicach: Orląt Lwowskich, Kolejowej, Czajkowskiego, 11 Listopada, Katowickiej oraz skwerze Osiedlowym - zostały złożone wnioski o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Warto podkreślić, że w trzynastu lokalach przeznaczonych dla osób czekających na mieszkania zamienne wykonane zostaną w zależności od potrzeb i stanu mieszkań: roboty stolarskie /wymiana okien i drzwi lub ich naprawa/, wymiana instalacji elektrycznej, wewnętrznej instalacji wod-kan, sanitarnej, a także zamontowane zostaną lub wymienione na nowe kuchenki gazowe lub elektryczne, wykonane zostanie ekologiczne ogrzewanie /c.o., gazowe/ oraz remonty podłóg  i ścian oraz uzupełnienia tynków ścian i sufitów.

Z kolei w trzech budynkach przy ul. Jagiellońskiej, Piekarskiej i Katowickiej ze względu na nakazy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wykonane zostaną remonty dachów obejmujące między innymi: zerwanie starego i położenie nowego pokrycia dachu, obróbki blacharskie, przemurowania przewodów kominowych, wzmocnienie konstrukcji dachu, montaż rynien oraz naprawa lub wzmocnienie stropów na ostatnich kondygnacjach budynków.

Wszystkie remonty mieszkań i dachów mają zakończyć się do końca grudnia 2019 roku i będą kosztować budżet miasta około 1,5 mln zł, z czego tylko remonty dachów przy ul. Jagielońskiej i Piekarskiej wyniosą łącznie ponad 500 tys. zł.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.