Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Żyrardów pyta Bytom - co po przemyśle?

Data publikacji: 9 kwietnia 2018logo_kolor.jpg

Zagospodarowanie terenów poprzemysłowych będzie 10 kwietnia tematem wizyty studyjnej przedstawicieli Żyrardowa. To kolejne po Poznaniu i Bielsku-Białej miasto, z którym Bytom dzieli się dobrymi praktykami w ramach pilotażu rewitalizacji.

Na jakie cele można przeznaczyć dawne fabryki czy kopalnie? Jak długo trwa taki proces i czy w dłuższej perspektywie jest on opłacalny? Tego m.in. dowiedzą się goście zwiedzając bytomskie obiekty przeznaczone na cele kulturalne: Teatr Rozbark i Elektrociepłownię Szombierki.

Wizyta na polu golfowym w Szombierkach  będzie okazją, by pokazać delegacji Żyrardowa, jak przekształcić pogórnicze hałdy, by służyły one rekreacji i mieszkalnictwu, a na  terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - jak przeznaczyć tereny pokopalniane na cele gospodarcze.

Zakład Aktywności Zawodowej "Świetlik" znajdujący się na terenach dawnej kopalni Powstańców Śląskich będzie ostatnim punktem wizyty żyrardzian. Tam będą mogli zobaczyć, w jaki sposób jedna z bytomskich organizacji pozarządowych pomaga wejść na rynek pracy osobom z niepełnosprawnością intelektualną.


2016-09-20 Bytom Teatr Tańca (1 z 4).jpg

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.