Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Zwycięstwo po dogrywce

Zwycięstwo po dogrywce Data publikacji: 1 grudnia 2017

W 23. kolejce Polskiej Hokej Ligi TMH Polonia Bytom pokonała u siebie  Tauron KH GKS Katowice. Fani hokeja zobaczyli dziś /1 grudnia/ wyrównany mecz, który po dogrywce zakończył się wynikiem 4:3.

Szanse na pokonanie bramkarza Polonii już w pierwszych minutach spotkania mieli Jesse Rohtl, Denis Dalidowicz oraz Mikołaj Łopuski. W ósmej minucie, po błędzie GieKSy, bytomianie wykorzystali  sytuację, pakując krążek do bramki przeciwnika. Autorem pierwszej bramki był Jakub Jaworski.

Na odpowiedź katowiczan nie trzeba było jednak długo czekać. W 10. minucie Andrej Themar skierował krążek w stronę bramki, a do siatki posłał go Tomasz Malasiński. W kolejnych minutach goście próbowali wyjść na prowadzenie, ale wynik  pierwszej tercji pozostał już bez zmian.
Następny gol dla bytomian padł w 30. minucie meczu, kiedy to Tauron KH GKS ponownie grał w osłabieniu. W 34. minucie mocnym strzałem popisał się Martin Cakajik, a Tomasz Malasiński dobił odbity przez bramkarza krążek. Chwilę później swoją szanse miał jeszcze Jakub Grof, ale na 67 sekund przed końcem drugiej tercji to gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Tomasza Kozłowskiego.

W trzeciej tercji goście zaciekle walczyli o remisową bramkę, która  padła dopiero w 56. minucie za sprawą Tomasza Malasińskiego. Mecz zakończył się w dogrywce po bramce Davida Turona.