Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego

Zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego Data publikacji: 26 września 2016Ponad 5,5 tysiąca głosów oddali bytomianie na inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy głosowali na inwestycję w dzielnicy, w której mieszkają. Wybrano po jednym projekcie.

Najwięcej głosów otrzymał projekt z Miechowic. Tu mieszkańcy zdecydowali się na budowę miejsc parkingowych wraz z jezdnią i chodnikiem w rejonie u. Reptowskiej 53-57. Głosowały za tym 772 osoby.

373 osoby zagłosowały za projektem w Suchej Górze. W ramach niego powstanie minisiłownia zewnętrzna i boisko do pentaque w Parku Grota.

Mieszkańcy Śródmieścia zdecydowali o przebudowie ul. Fałata od ul. Strzelców Bytomskich do ul. Woźniaka, oddając na ten projekt 343 głosy.

303 głosy dały zwycięstwo rekreacyjnemu projektowi w Parku Mickiewicza w Rozbarku. W ramach tego powstanie plac zabaw oraz altana wypoczynkowa.

W Osiedlu Ziętka będą nowe miejsca postojowe przy ul. Modrzewiowej. Ten projekt otrzymał 249 głosów.

Nieco mniej, bo 246 osób zagłosowało za budową oświetlenia oraz systemu monitoringu w Parku Amendy w Łagiewnikach.

232 mieszkańców Karbia zdecydowało, że obok Domu Działkowca powstanie plac zabaw, a na alei przy ul. Worpie z płyt ażurowych zostaną ułożone 2 pasy drogi.

113 osób opowiedziało się za odświeżeniem parkowej zieleni i przebudową chodnika przy ul. Niemcewicza w Bobrku.

Za projektem w Stolarzowicach dotyczącym bezpieczeństwa zagłosowało 29 osób. Wybudowane tam zostanie przejście dla pieszych i elementy spowolnienia ruchu w rejonie ulic: Kościuszki, Gombrowicza i Dunikowskiego.

W Szombierkach, Stroszku-Dąbrowie Miejskiej i Górnikach głosowanie nie było potrzebne. W każdej z tych dzielnic pozytywną weryfikację przeszedł tylko jeden projekt.

W Szombierkach jest to budowa chodnika i 20 miejsc parkingowych w ciągu ul. Orzegowskiej 52A.

Mieszkańcy Stroszka będą mieli w ramach budżetu obywatelskiego opracowany projekt budowlany i wybudowany chodnik w ciągu ul. Rydza Śmigłego od nr 4 do 32.

W Górnikach zrealizowany zostanie I etap budowy boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej.

Przypomnijmy, w tym roku do Budżetu Obywatelskiego bytomianie nadesłali 55 propozycji inwestycji. Mieli do dyspozycji określone kwoty przeznaczone na daną dzielnicę (im większa dzielnica, tym większa kwota). Zespół do Spraw Budżetu Obywatelskiego nie dopuścił do głosowania 19 z nich. Z różnych przyczyn – np. inwestycje były proponowane na działkach nie należących do gminy, innym razem, kwota danego projektu przewyższała tę przyznaną konkretnej dzielnicy. Bywały też projekty, które negatywnie opiniowała Komisja Bezpieczeństwa Ruchu DrogowegoAutor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.