Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zwycięska Polonia!

Zwycięska Polonia! Data publikacji: 10 grudnia 2016W tym sezonie hokeiści Polonii Bytom imponują formą. Na potwierdzenie wysokiej dyspozycji wygrali wczoraj z aktualnym mistrzem kraju i liderem tabeli Comarch Cracovią.

Wczorajszy mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. W pierwszej tercji gra była bardzo wyrównana i kibice zgromadzeni w „Stodole” nie zobaczyli żadnej bramki. W drugiej części meczu przewagę zdobyli goście i w 27 minucie zdobyli prowadzenie. Trzecia tercja należała do zawodników Niebiesko-Czerwonych. Dwukrotnie do bramki przyjezdnych trafił Łukasz Krzemień, nasza drużyna objęła prowadzenie. Kiedy wszyscy myśleli, że wynik potyczki nie ulegnie zmianie, na dwie sekundy przed końcem meczu do bramki strzeżonej przez Reszkę trafił Wajda i w Bytomiu mieliśmy remis. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzców i o ostatecznym wyniku spotkania musiały zadecydować rzuty karne. W nich jedyną bramkę zdobył hokeista Polonii Tomasz Kozłowski. Po 9 latach zawodnikom z Bytomia udało się pokonać ekipę z Krakowa. Po takim zwycięstwie możemy z jeszcze większym optymizmem patrzeć w przyszłość.

TMH Tempish Polonia Bytom - Comarch Cracovia 3:2 po rzutach karnych (0:0, 0:1, 2:1, d. 0:0, k. 1:0)
0:1 - Patryk Wajda - Michael Kolarz, Adam Domogała (27:03)
1:1 - Łukasz Krzemień (43:27)
2:1 - Łukasz Krzemień - Błażej Salamon, Tomasz Kozłowski (51:12)
2:2 - Patryk Wajda - Damian Słaboń (59:58, 6/5)
3:2 - Tomasz Kozłowski (65:00) decydujący rzut karny
Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.