Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Zwiedzamy podziemia

Zwiedzamy podziemia Data publikacji: 15 czerwca 2016Tajemniczy tunel znajdujący się w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej będzie kolejnym, po tym łączącym IV LO z Komisariatem Policji na ul. Rostka, podziemnym obiektem, na eksplorację którego /18 czerwca/ zaprasza ekipa projektu „Tajemniczy Bytom” wraz z Biurem Promocji Bytomia.

Umiejscowiony pomiędzy dwoma charakterystycznymi budynkami – willą Rittera i willą Danielsena – tunel to dość długi ciąg korytarzy, do których wejścia usytuowane są w trzech miejscach. W czasie wycieczki poznamy także w zarysach historię obydwu znajdujących się w pobliżu budowli, które w przeszłości związane były z wieloma znanymi i ważnymi dla naszego miasta osobami. Dość powiedzieć, że w jednym z nich mieszkał Simon Macha, kupiec branży przemysłowej, ale przede wszystkim kolekcjoner i współzałożyciel dzisiejszego Muzeum Górnośląskiego. Co ciekawe, po dziś dzień w zbiorach tego Muzeum znajdują się przedmioty opatrzone znakiem własnościowym Simona Machy – górniczymi młotkami.

Wyprawa zaplanowana została na sobotę, 18 czerwca br., na godzinę 10.00.

Zapisy prowadzone będą do godziny 15.00, 17 czerwca w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7), lub pod numerem telefonu 32 386 36 69.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.