Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Powrót do korzeni. Co łączy dziś Europę? Obywatele Europy dla Europy

Pod taką nazwą dziesięć europejskich miast realizuje dwuletni projekt w ramach unijnego programu „Europa dla obywateli”. Jednym z jego punktów jest organizowana 22 marca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu konferencja poświęcona 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej.

Co kryje wnętrze kościoła Św. Małgorzaty?

Na to pytanie odpowiedzą bytomscy archeologowie, którzy w kwietniu rozpoczną prace badawcze pod posadzką wewnątrz kościoła Św. Małgorzaty. To właśnie tam w 2009 roku dzięki badaniom georadarowym odkryto aż trzy zmiany w podłożu. Czy kryją one archeologiczną sensację?

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Zwiedzamy podziemia

Zwiedzamy podziemia Data publikacji: 15 czerwca 2016Tajemniczy tunel znajdujący się w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej będzie kolejnym, po tym łączącym IV LO z Komisariatem Policji na ul. Rostka, podziemnym obiektem, na eksplorację którego /18 czerwca/ zaprasza ekipa projektu „Tajemniczy Bytom” wraz z Biurem Promocji Bytomia.

Umiejscowiony pomiędzy dwoma charakterystycznymi budynkami – willą Rittera i willą Danielsena – tunel to dość długi ciąg korytarzy, do których wejścia usytuowane są w trzech miejscach. W czasie wycieczki poznamy także w zarysach historię obydwu znajdujących się w pobliżu budowli, które w przeszłości związane były z wieloma znanymi i ważnymi dla naszego miasta osobami. Dość powiedzieć, że w jednym z nich mieszkał Simon Macha, kupiec branży przemysłowej, ale przede wszystkim kolekcjoner i współzałożyciel dzisiejszego Muzeum Górnośląskiego. Co ciekawe, po dziś dzień w zbiorach tego Muzeum znajdują się przedmioty opatrzone znakiem własnościowym Simona Machy – górniczymi młotkami.

Wyprawa zaplanowana została na sobotę, 18 czerwca br., na godzinę 10.00.

Zapisy prowadzone będą do godziny 15.00, 17 czerwca w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7), lub pod numerem telefonu 32 386 36 69.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.