Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Zwiedzamy Bytom z przewodnikiem

Data publikacji: 9 lipca 2016W minioną sobotę /9 lipca/ rozpoczęliśmy cykl wakacyjnych wycieczek „Poznaj Bytom z przewodnikiem”. W pierwszej wycieczce po Knajfeldzie wzięło udział prawie 100 osób.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić zakamarki Urzędu Stanu Cywilnego, gmach dawnej Hans-Schemm-Schule - obecnie ZSO nr 7 przy ul. Siemiradzkieg czy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Na kolejną wycieczkę organizowaną przez Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami wraz z przewodnikami z PTTK w Bytomiu zapraszamy w niedzielę, 17 lipca. Tym razem wycieczka poprowadzi nas śladami społeczności żydowskiej m.in. przez plac Grunwaldzki, gdzie mieściła się synagoga i dom modlitwy oraz na ulicę Piastów Bytomskich, gdzie znajdował się nieistniejący już cmentarz żydowski. Ostatnim etapem wycieczki będzie zwiedzanie zabytkowego cmentarza żydowskiego przy ulicy Piekarskiej.

Liczba miejsc na wycieczce jest ograniczona, dlatego by wziąć w niej udział należy do piątku, 15 lipca wysłać e-mail na adres: promo@um.bytom.pl (z tytułem: wycieczka po Bytomiu) lub dokonać zgłoszenia dzwoniąc pod nr telefonu: 32 386 36 69 lub osobiście w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7, gdzie przed wycieczką należy uiścić opłatę w wysokości 5 złotych.

Zbiórka 17 lipca, w niedzielę o 9.30 pod Biurem Promocji Bytomia, Rynek 7.

Mężczyźni są proszeni o zwiedzanie cmentarza w nakryciach głowy, zgodnie z tradycją żydowską.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.