Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Zwiedzaj Bytom z przewodnikiem

Zwiedzaj Bytom z przewodnikiem Data publikacji: 2 sierpnia 2017Za nami już kilka wycieczek z przewodnikiem, które podobnie jak w ubiegłym roku cieszą się ogromną popularnością. Zapraszamy już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia na kolejny spacer po Bytomiu, podczas którego odwiedzimy place: Akademicki i Słowiański, kościół św. Barbary oraz zespół zabytkowych wilii.

Wycieczki organizowane przez Biuro Promocji Bytomia i bytomski oddział PTTK to szansa dla wielu bytomian, aby zobaczyć z bliska miejsca, do których niejednokrotnie na co dzień nie możemy wejść. Podczas sobotniego spaceru uczestnicy wycieczki będą mogli między innymi zobaczyć panoramę naszego miasta z wieżyczki Zespołu Szkół Budowlanych, a także zabytkowe wille, zbudowane w północnej części Śródmieścia przez zamożnych przedsiębiorców oraz schron na Placu Akademickim.

Początek wycieczki o 10.00

Już teraz zapraszamy również na wycieczkę 12 sierpnia /godz. 9.00./, podczas której zobaczymy tzw. Bytomskie Zielone Płuca, czyli Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Żabie Doły”. Podczas spaceru uczestnicy wycieczki powędrują śladami dawnych linii kolejowych oraz zobaczą z bliska unikatową ostoję ptactwa wodnego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.