Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zwiedź Bytom na rowerze

Zwiedź Bytom na rowerze Data publikacji: 21 lipca 2016Już w najbliższą niedzielę, 24 lipca zapraszamy miłośników jednośladów na 14. Bytomski Rodzinny Rajd Rowerowy. Punktualnie o 11.00 z bytomskiego Rynku rowerzyści wyruszą w 35-kilometrową trasę, która prowadzona będzie przez dzielnice miasta.

Trasa Bytomskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego prowadzona jest przez dzielnice miasta: z centrum przez Rozbark, Łagiewniki, Kolonie Zgorzelec, Szombierki, Bobrek, Karb, Miechowice, Stolarzowice oraz Stroszek. Po drodze będą trzy postoje: pierwszy przy Hali na Skarpie, drugi na terenie Dolomitów Sportowej Doliny, trzeci na parkingu M1 Bytom, gdzie odbędzie się prezentacja miasteczka rowerowego. Rajd rowerowy zakończy się w Parku Miejskim im. Kachla. Początek o 11.00. Start na bytomskim Rynku.

Z kolei w piątek, 29 lipca o 18.00 tradycyjnie już odbędzie się Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.