Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy nowego trenera Polonii Bytom

Znamy nowego trenera Polonii Bytom Data publikacji: 6 października 2016Andrzej Orzeszek został nowym trenerem piłkarskiej Polonii Bytom. Dotychczas związany był z Górnikiem Zabrze, z którym w latach osiemdziesiątych XX wieku zdobył trzykrotnie Mistrzostwo Polski. Zastąpił na stanowisko Ireneusza Kościelniaka, który odszedł z klubu po kilku porażkach z rzędu.

Polonia po rozegraniu jedenastu spotkań zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli II ligi. Celem nowego trenera, z którym podpisano kontrakt do końca sezonu 2016/2017, będzie przede wszystkim utrzymanie zespołu w gronie drugoligowców.

W dotychczasowej karierze trenerskiej Andrzej Orzeszek prowadził Zagłębie Sosnowiec, Hetmana Zamość czy Stal Rzeszów.

Pierwszym mecz w roli trenera Polonii Bytom, Andrzej Orzeszek rozegra w najbliższą sobotę, 8 października o 15.00 w Bytomiu. Przy Olimpijskiej rywalem Polonistów będzie drużyna Błękitnych Stargard.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.