Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy nowego trenera Polonii Bytom

Znamy nowego trenera Polonii Bytom Data publikacji: 6 października 2016Andrzej Orzeszek został nowym trenerem piłkarskiej Polonii Bytom. Dotychczas związany był z Górnikiem Zabrze, z którym w latach osiemdziesiątych XX wieku zdobył trzykrotnie Mistrzostwo Polski. Zastąpił na stanowisko Ireneusza Kościelniaka, który odszedł z klubu po kilku porażkach z rzędu.

Polonia po rozegraniu jedenastu spotkań zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli II ligi. Celem nowego trenera, z którym podpisano kontrakt do końca sezonu 2016/2017, będzie przede wszystkim utrzymanie zespołu w gronie drugoligowców.

W dotychczasowej karierze trenerskiej Andrzej Orzeszek prowadził Zagłębie Sosnowiec, Hetmana Zamość czy Stal Rzeszów.

Pierwszym mecz w roli trenera Polonii Bytom, Andrzej Orzeszek rozegra w najbliższą sobotę, 8 października o 15.00 w Bytomiu. Przy Olimpijskiej rywalem Polonistów będzie drużyna Błękitnych Stargard.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.