Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Źródełko na Górze Miłości i porządki w Fazańcu

Źródełko na Górze  Miłości i porządki w Fazańcu Data publikacji: 22 lipca 2016Góra Miłości w Parku Miejskim im. F. Kachla to jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. Urokliwy zakątek, który upodobali sobie nie tylko zakochani już wkrótce wypięknieje.

Na starych pocztówkach bytomskiego Parku Miejskiego przedstawiających Górę Miłości, u jej podnóża widać urokliwą sadzawkę, po której obecnie pozostał wyschnięty zbiornik.Aktualnie trwają tam prace związane z odtworzeniem sadzawki, budową kaskady wodnej oraz doprowadzeniem wody pitnej do Góry Miłości.

Po remoncie oczko wodne będzie większe, odtworzona zostanie wysepka oraz ciek wodny. Nowy ciek będzie spływał kaskadowo z wierzchołka Góry Miłości pod alejką i dalej kaskadowo do sadzawki – mówi Ewa Nazarewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Dalsza część robót, których koniec zaplanowano na 31 sierpnia b.r. związana będzie z robotami wykończeniowymi oraz zieleniarskimi. Koszt przedsięwzięcia to ponad 150 tys. zł. Warto przypomnieć, że to kolejny etap zielonej rewitalizacji zabytkowego parku w Środmieściu. W ubiegłym roku swoje oblicze zmienił Staw Łabędzi, jeszcze wcześniej popularny Zakątek Grecki, Rozarium czy Staw Północy.

Warto zajrzeć też do Parku Fazaniec w Szombierkach, gdzie trwają roboty związane z II etapem rewitalizacji. Prowadzone są prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew zagrażających bezpieczeństwu i krzewów. Koszt tych prac to ponad 200 tys.zł.

Porządkowanie drzewostanu potrwa do połowy listopada b.r. Z kolei do 30 czerwca 2017 r. potrwa renaturyzacja cieku wodnego (rowu zachodniego), która będzie kosztować 330 tys. zł . Prace w Fazańcu są współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Inwestycję prowadzą Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.