Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zrób bezpłatne badania spirometryczne

Zrób bezpłatne badania spirometryczne Data publikacji: 19 września 2017„Oddychaj czystym powietrzem” - to hasło tegorocznej edycji Dni Spirometrii, które potrwają od 25 do 30 września. Z tej okazji Fundacja „Unia Bracka” zaprasza na bezpłatne badania spirometryczne.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Całość kampanii edukacyjnej będzie poświęcona jakości powietrza, jakim oddychamy i jego bezpośrednim wpływie na kondycję i choroby układu oddechowego.

W Bytomiu bezpłatne badania będzie można wykonać 27 września od 8.00 do 12.00 w Przychodni Brackiej Bobrek przy ul. Konstytucji 89. Więcej informacji pod nr. tel.: 32 395 05 13.

Spirometria jest nieinwazyjnym badaniem, za pomocą którego mierzona jest pojemność płuc i przepływ powietrza przez układ oddechowy. Pozwala ono wykryć przewlekłą obturacyjną chorobę płuc – schorzenie, które skraca życie chorych w stosunku do zdrowych rówieśników o ok. 10 lat. W Polsce cierpi na nią ponad 2 mln osób. W około 80% przypadków przyczyną tej śmiertelnej choroby jest długoletnie palenie papierosów.

Niestety tylko ¼ chorych ma postawioną odpowiednią diagnozę, która umożliwia prawidłowe leczenie. W ciągu ostatnich 4 lat ponad 30 000 Polaków wykonało badanie spirometryczne korzystając z pomocy organizatorów Dni Spirometrii, a spośród nich 15% badanych uzyskało nieprawidłowe wyniki i otrzymało list do swojego lekarza, aby podjął diagnostykę w kierunku POChP lub astmy.

Szczegółowy kalendarz badań można znaleźć na: www.uniabracka.pl. 

Autor: AK
Zdjęcia: www.regio-media.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.