Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zrób bezpłatne badania spirometryczne

Zrób bezpłatne badania spirometryczne Data publikacji: 19 września 2017„Oddychaj czystym powietrzem” - to hasło tegorocznej edycji Dni Spirometrii, które potrwają od 25 do 30 września. Z tej okazji Fundacja „Unia Bracka” zaprasza na bezpłatne badania spirometryczne.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Całość kampanii edukacyjnej będzie poświęcona jakości powietrza, jakim oddychamy i jego bezpośrednim wpływie na kondycję i choroby układu oddechowego.

W Bytomiu bezpłatne badania będzie można wykonać 27 września od 8.00 do 12.00 w Przychodni Brackiej Bobrek przy ul. Konstytucji 89. Więcej informacji pod nr. tel.: 32 395 05 13.

Spirometria jest nieinwazyjnym badaniem, za pomocą którego mierzona jest pojemność płuc i przepływ powietrza przez układ oddechowy. Pozwala ono wykryć przewlekłą obturacyjną chorobę płuc – schorzenie, które skraca życie chorych w stosunku do zdrowych rówieśników o ok. 10 lat. W Polsce cierpi na nią ponad 2 mln osób. W około 80% przypadków przyczyną tej śmiertelnej choroby jest długoletnie palenie papierosów.

Niestety tylko ¼ chorych ma postawioną odpowiednią diagnozę, która umożliwia prawidłowe leczenie. W ciągu ostatnich 4 lat ponad 30 000 Polaków wykonało badanie spirometryczne korzystając z pomocy organizatorów Dni Spirometrii, a spośród nich 15% badanych uzyskało nieprawidłowe wyniki i otrzymało list do swojego lekarza, aby podjął diagnostykę w kierunku POChP lub astmy.

Szczegółowy kalendarz badań można znaleźć na: www.uniabracka.pl. 

Autor: AK
Zdjęcia: www.regio-media.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.