Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2017, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zrób bezpłatne badania spirometryczne

Zrób bezpłatne badania spirometryczne Data publikacji: 19 września 2017„Oddychaj czystym powietrzem” - to hasło tegorocznej edycji Dni Spirometrii, które potrwają od 25 do 30 września. Z tej okazji Fundacja „Unia Bracka” zaprasza na bezpłatne badania spirometryczne.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Całość kampanii edukacyjnej będzie poświęcona jakości powietrza, jakim oddychamy i jego bezpośrednim wpływie na kondycję i choroby układu oddechowego.

W Bytomiu bezpłatne badania będzie można wykonać 27 września od 8.00 do 12.00 w Przychodni Brackiej Bobrek przy ul. Konstytucji 89. Więcej informacji pod nr. tel.: 32 395 05 13.

Spirometria jest nieinwazyjnym badaniem, za pomocą którego mierzona jest pojemność płuc i przepływ powietrza przez układ oddechowy. Pozwala ono wykryć przewlekłą obturacyjną chorobę płuc – schorzenie, które skraca życie chorych w stosunku do zdrowych rówieśników o ok. 10 lat. W Polsce cierpi na nią ponad 2 mln osób. W około 80% przypadków przyczyną tej śmiertelnej choroby jest długoletnie palenie papierosów.

Niestety tylko ¼ chorych ma postawioną odpowiednią diagnozę, która umożliwia prawidłowe leczenie. W ciągu ostatnich 4 lat ponad 30 000 Polaków wykonało badanie spirometryczne korzystając z pomocy organizatorów Dni Spirometrii, a spośród nich 15% badanych uzyskało nieprawidłowe wyniki i otrzymało list do swojego lekarza, aby podjął diagnostykę w kierunku POChP lub astmy.

Szczegółowy kalendarz badań można znaleźć na: www.uniabracka.pl. 

Autor: AK
Zdjęcia: www.regio-media.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.