Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Zrób bezpłatne badania spirometryczne

Zrób bezpłatne badania spirometryczne Data publikacji: 19 września 2017„Oddychaj czystym powietrzem” - to hasło tegorocznej edycji Dni Spirometrii, które potrwają od 25 do 30 września. Z tej okazji Fundacja „Unia Bracka” zaprasza na bezpłatne badania spirometryczne.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Całość kampanii edukacyjnej będzie poświęcona jakości powietrza, jakim oddychamy i jego bezpośrednim wpływie na kondycję i choroby układu oddechowego.

W Bytomiu bezpłatne badania będzie można wykonać 27 września od 8.00 do 12.00 w Przychodni Brackiej Bobrek przy ul. Konstytucji 89. Więcej informacji pod nr. tel.: 32 395 05 13.

Spirometria jest nieinwazyjnym badaniem, za pomocą którego mierzona jest pojemność płuc i przepływ powietrza przez układ oddechowy. Pozwala ono wykryć przewlekłą obturacyjną chorobę płuc – schorzenie, które skraca życie chorych w stosunku do zdrowych rówieśników o ok. 10 lat. W Polsce cierpi na nią ponad 2 mln osób. W około 80% przypadków przyczyną tej śmiertelnej choroby jest długoletnie palenie papierosów.

Niestety tylko ¼ chorych ma postawioną odpowiednią diagnozę, która umożliwia prawidłowe leczenie. W ciągu ostatnich 4 lat ponad 30 000 Polaków wykonało badanie spirometryczne korzystając z pomocy organizatorów Dni Spirometrii, a spośród nich 15% badanych uzyskało nieprawidłowe wyniki i otrzymało list do swojego lekarza, aby podjął diagnostykę w kierunku POChP lub astmy.

Szczegółowy kalendarz badań można znaleźć na: www.uniabracka.pl. 

Autor: AK
Zdjęcia: www.regio-media.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.