Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zostań mistrzem Bytomia w badmintona i łyżwiarstwie

Zostań mistrzem Bytomia w badmintona i łyżwiarstwie Data publikacji: 22 marca 2017Już w najbliższą sobotę, 25 marca oraz w poniedziałek, 27 marca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu organizuje dwie imprezy sportowe – Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie i Mistrzostwa Bytomia w Łyżwiarstwie. Już teraz zapraszamy chętnych do udziału w zawodach.

Mistrzostwa Bytomia w Łyżwiarstwie będą zwieńczeniem sezonu ślizgawkowego w Bytomiu. Podobnie, jak w latach ubiegłych zapowiada się cała masa sportowej zabawy. Do udziału w zawodach na Pułaskiego 71 zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Do biura zawodów na miejscu zapraszamy od godz. 9:30 do 10:45. Tam można będzie wypełnić kartę startową (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest jeszcze pisemna zgoda rodziców). Sam udział w zawodach jest bezpłatny.

Pierwsi uczestnicy wyjadą na taflę po godzinie 11:00. Podział na kategorie umożliwi walkę o medale niezależnie od wieku i płci. Dla najszybszych przewidziano medale i dyplomy.

Z kolei w poniedziałek, 27 marca w Hali na Skarpie ponownie odbędą się Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie. Do udziału zapraszamy zarówno młodych, jak i tych trochę starszych sympatyków badmintona. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych swoje zawody rozpoczną już w sesji przedpołudniowej. Rywalizacja toczyć się będzie w ramach Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Starsi sympatycy badmintona staną do walki o godzinie 17.00 w ramach kategorii Open. Zapisy (bezpłatne) rozpoczną się o godz. 16:00 i potrwają do około 16:45. Zawody rozgrywane będą zgodnie z zasadami systemu brazylijskiego (druga porażka oznacza eliminację z turnieju). Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary i medale.
badminton-58.original.jpg        lyzwy-7.original.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.