Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zostań mistrzem Bytomia w badmintona i łyżwiarstwie

Zostań mistrzem Bytomia w badmintona i łyżwiarstwie Data publikacji: 22 marca 2017Już w najbliższą sobotę, 25 marca oraz w poniedziałek, 27 marca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu organizuje dwie imprezy sportowe – Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie i Mistrzostwa Bytomia w Łyżwiarstwie. Już teraz zapraszamy chętnych do udziału w zawodach.

Mistrzostwa Bytomia w Łyżwiarstwie będą zwieńczeniem sezonu ślizgawkowego w Bytomiu. Podobnie, jak w latach ubiegłych zapowiada się cała masa sportowej zabawy. Do udziału w zawodach na Pułaskiego 71 zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Do biura zawodów na miejscu zapraszamy od godz. 9:30 do 10:45. Tam można będzie wypełnić kartę startową (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest jeszcze pisemna zgoda rodziców). Sam udział w zawodach jest bezpłatny.

Pierwsi uczestnicy wyjadą na taflę po godzinie 11:00. Podział na kategorie umożliwi walkę o medale niezależnie od wieku i płci. Dla najszybszych przewidziano medale i dyplomy.

Z kolei w poniedziałek, 27 marca w Hali na Skarpie ponownie odbędą się Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie. Do udziału zapraszamy zarówno młodych, jak i tych trochę starszych sympatyków badmintona. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych swoje zawody rozpoczną już w sesji przedpołudniowej. Rywalizacja toczyć się będzie w ramach Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Starsi sympatycy badmintona staną do walki o godzinie 17.00 w ramach kategorii Open. Zapisy (bezpłatne) rozpoczną się o godz. 16:00 i potrwają do około 16:45. Zawody rozgrywane będą zgodnie z zasadami systemu brazylijskiego (druga porażka oznacza eliminację z turnieju). Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary i medale.
badminton-58.original.jpg        lyzwy-7.original.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.