Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Zobacz teledysk Marty Król

Zobacz teledysk Marty Król Data publikacji: 14 marca 2014Jej debiutancki krążek „The first look” został nominowany do Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Talent młodej wokalistki doceniła też radiowa Trójka nominując ją do Mateusza w kategorii debiut. Swoim głosem już nie raz czarowała bytomską publiczność. Zarówno fanów, jak i tych, którzy nie zetknęli się z twórczością Marty Król zapraszamy do obejrzenia klipu zwiastującego jej nową płytę. 

Marta Król swoja przygodę z muzyką zaczynała w naszym mieście. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej i laureatką ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali wokalnych. Zdobyła I Nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty w Lublinie, w 2006 r. wzięła udział w finale Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Carpathia Festival w Rzeszowie, zdobyła też Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu. 

Teledysk do numeru „Thank God I`m a woman” został nakręcony w Muzeum Górnośląskim. Za scenografię tego żywiołowego i pełnego pozytywnej energii  klipu posłużyła jedynie stylizowana sofa, na której zasiadły bohaterki – kobiety.  To właśnie z myślą o nich powstała ta piosenka.

Premierę krążka o tym samym tytule zaplanowano na 29 kwietnia. Jak zaznacza artystka to autorski projekt, na który złożyło się dziesięć numerów z pogranicza jazzu i wyrafinowanego popu.

Zobacz teledysk

Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.