Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 listopada 2017, Adela, Felicyta, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Znicze na polskich grobach

Znicze na polskich grobach Data publikacji: 3 listopada 2016



12 tysięcy zniczy zapłonęło w dniu Wszystkich Świętych na opuszczonych polskich grobach na Ukrainie. Świece pochodziły ze zbiórki organizowanej przez miasto Bytom i stowarzyszenie Wspólnota Polska.

To była jubileuszowa, 10. edycja akcji „Podaruj znicz na Kresy”. Zebrano rekordową liczbę świec, które członkowie organizacji polonijnych na Ukrainie zapalili na cmentarzach w kilku miastach, m.in. w: Drohobyczu, Żytomierzu, Stryju, Truskawcu, Borysławiu, Latyczowie, Łanowicach, Samborze i we Lwowie.

Dodajmy, że akcja była okazją nie tylko do zapalenia symbolicznej lampki na opuszczonych, polskich grobach. Wolontariusze organizacji polonijnych i harcerze również je porządkowali.

Galeria zdjęć:



Autor: iwo
Zdjęcia: Krzysztof Wieczorek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.