Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy zwycięzców turnieju o Puchar Prezydenta Bytomia

Znamy zwycięzców turnieju o Puchar Prezydenta Bytomia Data publikacji: 23 października 2016Zakończył się dzisiaj, 23 października dwudniowy turniej o Puchar Prezydenta Bytomia, który rozgrywany był na kortach Górnika Bytom. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych.

Do imprezy zgłosiło się prawie 50 tenisistów. Wśród zgłoszonych zawodników przeważały dzieci i młodzież, jednak miłośników tenisa ziemnego nie zabrakło także wśród dorosłych, którzy spróbowali swoich sił na bytomskich kortach. Podczas imprezy zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach. W kategorii do lat 8. pierwsze miejsce zajął Alex Biegalski, zaś 2. miejsce Wiktor Salbert. W kategorii do lat 12. pierwsza lokata przypadła Kindze Wahl-Manieckiej, a 2. miejsce Wojciechowi Czerenkiewiczowi.

W kategorii Open zwyciężył Piotr Wiśniewski pokonując w finale Andrzeja Kusia, zaś Michał Piękoś został zwycięzcą w kategorii +40, gdzie w ostatnim meczu zmierzył się z Tomaszem Dziubą.

Rozegrany został również turniej pocieszenia, z którego to zwycięską ręką wyszedł po zaciętym boju Bartłomiej Spychalski, a Bianka Mazurkiewicz musiała zadowolić się drugim miejscem.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz puchary, które wręczył Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.