Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 kwietnia 2018, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy mistrzów zawodów karate Silesia Cup

Znamy mistrzów zawodów karate Silesia Cup Data publikacji: 21 maja 2017Po raz kolejny w Bytomiu odbył się turniej Silesia Cup - Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego, które są jedną z największych imprez karate w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym razem w niedzielę /22 maja/ w bytomskiej Hali na Skarpie zaprezentowało się ponad 500 zawodników z 39 klubów i 3 państw.

W bytomskiej hali sportowej mogliśmy zobaczyć w akcji najlepszych zawodników Polski, Czech i Ukrainy: medalistów Pucharu Świata i Europy Dzieci oraz Mistrzostw Świata i Europy starszych zawodników.

Najlepszy zawodnik Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego otrzymał japoński miecz – katana (wykuty przez kowala - artystę Jana Dubiela), natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali karate-gi (tradycyjne ubranie treningowe).

Po rozdaniu 46 kompletów medali najlepszymi klubami imprezy zostały:

MUKS Bytom - 10 złotych, 13 srebrnych i 21 brązowych medali
AKT Niepołomice - 14 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych medali
Krakowski KKT - 10 złotych, 12 srebrnych i 16 brązowych medali.

Najlepszą zawodniczką imprezy została Klaudia Mleko z Krakowa, a najlepszym zawodnikiem Michał Sowa z Bytomia. Tym samym ręcznie wykuta japońska włócznia pojechała do Krakowa, a miecz otrzymał drugi w klasyfikacji na najlepszego zawodnika Konrad Irzyk z Niepołomic. Nagrodę dla najlepszego zawodnika wśród dzieci wywalczyła Karolina Kosek z Niepołomic.

Zawody obserwowali Prezydent Bytomia Damian Bartyla oraz członkowie zarządu PZKT Andrzej Olech i Józef Rączka.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.