Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy mistrzów zawodów karate Silesia Cup

Znamy mistrzów zawodów karate Silesia Cup Data publikacji: 21 maja 2017Po raz kolejny w Bytomiu odbył się turniej Silesia Cup - Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego, które są jedną z największych imprez karate w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym razem w niedzielę /22 maja/ w bytomskiej Hali na Skarpie zaprezentowało się ponad 500 zawodników z 39 klubów i 3 państw.

W bytomskiej hali sportowej mogliśmy zobaczyć w akcji najlepszych zawodników Polski, Czech i Ukrainy: medalistów Pucharu Świata i Europy Dzieci oraz Mistrzostw Świata i Europy starszych zawodników.

Najlepszy zawodnik Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego otrzymał japoński miecz – katana (wykuty przez kowala - artystę Jana Dubiela), natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali karate-gi (tradycyjne ubranie treningowe).

Po rozdaniu 46 kompletów medali najlepszymi klubami imprezy zostały:

MUKS Bytom - 10 złotych, 13 srebrnych i 21 brązowych medali
AKT Niepołomice - 14 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych medali
Krakowski KKT - 10 złotych, 12 srebrnych i 16 brązowych medali.

Najlepszą zawodniczką imprezy została Klaudia Mleko z Krakowa, a najlepszym zawodnikiem Michał Sowa z Bytomia. Tym samym ręcznie wykuta japońska włócznia pojechała do Krakowa, a miecz otrzymał drugi w klasyfikacji na najlepszego zawodnika Konrad Irzyk z Niepołomic. Nagrodę dla najlepszego zawodnika wśród dzieci wywalczyła Karolina Kosek z Niepołomic.

Zawody obserwowali Prezydent Bytomia Damian Bartyla oraz członkowie zarządu PZKT Andrzej Olech i Józef Rączka.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.