Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Znamy laureatów nagrody Ostoja Pokoju

Znamy laureatów nagrody Ostoja Pokoju Data publikacji: 13 września 2018Kazimierz Speczyk oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu to tegoroczni laureaci nagród Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. Wyróżnienie to jest symbolem całkowitego i bezinteresownego oddania się drugiemu człowiekowi i szlachetnej działalności społeczno-charytatywnej.

Nagroda jest przyznawana przez przedstawicieli Samorządu Województwa Śląskiego, Samorządu Województwa Opolskiego, Gminy Bytom, Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu – Miechowicach.

Kapituła jednogłośnie postanowiła przyznać w tym roku dwie statuetki. W kategorii osoba fizyczna nagroda trafi do Kazimierza Speczyka – za wszechstronne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów bezdomności i uzależnień, integrację oraz pomoc ludziom będącym w trudnej sytuacji życiowej.  Kapituła nagrody doceniła Speczyka  za wiele cennych inicjatyw między innymi za założenie pierwszego w Zabrzu Klubu Abstynentów „Nowe Życie”, Stowarzyszenia „Żyj i daj żyć” Organizacji Pożytku Publicznego w Zabrzu oraz Domu „Pokora” dla osób bezdomnych, jak również za organizację wyjazdów integracyjno – rehabilitacyjno – szkoleniowych.

Nagrodę przyznano również za koordynację i wsparcie systemu wychodzenia z bezdomności i utworzenie w Zabrzu Poczekalni – Ogrzewalni jako pierwszego ogniwa tego systemu oraz za stworzenie warunków pracy dla osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie poprzez założenie Spółdzielni Socjalnej Usług Różnych „Skuteczni” w Zabrzu.

W kategorii zbiorowej  statuetkę otrzyma Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu za dbanie o jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, dar jednoczenia ludzi wokół idei pomagania, wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkich obszarach życia, a w szczególności za gotowość niesienia pomocy innym. Stowarzyszenie doceniono za zaangażowanie i nieustanne podejmowanie coraz to nowych inicjatyw, kreatywne zarządzanie oraz utrzymanie wysokich standardów jakości świadczonych usług.

Uroczystość wręczenia statuetki Nagrody „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy odbędzie się 30 września o 17.00 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu przy ul. Matki Ewy 1.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.