Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zmierzyli się z matematyką

Zmierzyli się z matematyką Data publikacji: 25 marca 2016Uczniowie z Bytomia pokochali matematykę w plenerze. Znamy już zwycięzców 3. edycji Matematycznej Gry Terenowej. Są nimi Kule chaosu z Gimnazjum nr 7 oraz Pracowite lenie z Gimnazjum nr 15.

Młodzi wystartowali z Technikum nr 4 i już po niespełna 85 minutach od startu zaczęli meldować się na mecie z kompletem rozwiązanych zadań. Zaangażowanie drużyn było ogromne, ale tylko jednej drużynie udało się rozwiązać bezbłędnie osiem zadań. Brawa należą się uczniom Gimnazjum nr 7: Piotrowi Witkowskiemu, Oskarowi Klocowi oraz Michałowi Lewandowskiemu.

Pierwsze miejsce zdobyła też drużyna z Gimnazjum nr 15 w składzie: Adam Kośny, Mateusz Drzażdżyński, Michał Stolarczyk. Drugie miejsce „wyliczyła” sobie drużyna Ogrodnicze Parabolki z Gimnazjum nr 1, w której skład weszli: Martyna Wojnar, Mateusz Gnela i Sebastian Sołtysik. Na trzeciej pozycji uplasowały się Pierwiastki, także z Gimnazjum nr 1: Martyna Sanigórska, Szymon Szrajer, Daniel Kosubek-Martyniak.

Patronat nad imprezą objął prezydent Damian Bartyla.

Galeria zdjęć dostępna jest tutaj.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Technikum nr 4

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.