Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zmiany w ustawie "śmieciowej"

Zmiany w ustawie "śmieciowej" Data publikacji: 3 lipca 2017Od jutra /1 lipca/wchodzą w życie zmiany w Rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Zmiany te mają ujednolicić system zbiórki śmieci w całym kraju. Na jakie zmiany należy się więc przygotować?

Nowe przepisy obligują gminę Bytom do segregacji odpadów z dodatkowym wydzieleniem papieru, metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów wielomateriałowych. Pojawią się więc dwa dodatkowe pojemniki: żółty – metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe oraz niebieski – papier, a w zielonym będziemy zbierać szkło – mówi Anna Selwet, Naczelnik Wydziału Ekologii UM.

Zmiany w naszym mieście wejdą od 1 stycznia 2018 r. Na początku tego roku wystosowano do bytomskich zarządców nieruchomości pisma informujące m.in. zmianach w przepisach oraz wysłano również ankietę do wszystkich właścicieli domków jednorodzinnych. Wkrótce zmienione zostaną też akty prawa miejscowego: regulamin utrzymania czystości oraz szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, które regulują system odbierania odpadów komunalnych w mieście.

Najważniejsze informacje

· do niebieskich pojemników z napisem „Papier” będziemy wrzucać odpady z papieru, w tym tektury oraz odpady opakowaniowe z papieru i tektury,
· do zielonych z napisem „Szkło” – odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła,
· do żółtych pojemników z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” będą wrzucane odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
· do brązowych z napisem „Bio” – odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.