Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 listopada 2017, Katarzyna, Erazm, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zmiany w Radzie Miejskiej

Zmiany w Radzie Miejskiej Data publikacji: 12 maja 2017Rada Miejska w Bytomiu ma nowego przewodniczącego – Mariusza Janasa z Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił on odwołanego ze stanowiska Andrzeja Wężyka ze Wspólnego Bytomia. Są też zmiany na stanowiskach wiceprzewodniczących oraz we wszystkich komisjach.

Wczoraj /11 maja/ stosunkiem głosów 13 za, 11 – przeciw, radni podjęli decyzję o odwołaniu dotychczasowego szefa rady. Mariusz Janas zasiada w Radzie Miejskiej od września 2012 roku. Z wykształcenia jest ekonomistą (specjalność zarządzanie firmą). Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie zasobami ludzkimi w jednostkach pomocy i integracji społecznej oraz Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego.

Przez wiele lat pracował jako kierownik Świetlicy Środowiskowej „Promyk św. Brata Alberta”. Założył tam Klub Seniora, który działa do dziś. Od kwietnia 2013 roku jest członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej, która jest organem pomocniczym Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Nastąpiły też zmiany na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W miejsce Krzysztofa Gajowiaka, zaproponowane zostały kandydatury Dariusza Laksy z Klubu Stowarzyszenia Budujmy Bytom, Michała Biedy i Andrzeja Kostka z Platformy Obywatelskiej. Odwołano także wszystkie siedem komisji Rady Miejskiej, a następnie powołano je w nowym składzie. Radni zadecydowali także o powołaniu doraźnej komisji do spraw rewitalizacji Bytomia.

Nowe składy poszczególnych komisji oraz zmieniony grafik posiedzeń Rady Miejskiej w Bytomiu, można znaleźć w zakładce "Rada Miejska" oraz podzakładkach Komisje Rady Miejskiej i podzakładce Grafik posiedzeń Rady Miejskiej w Bytomiu i jej komisji

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.