Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Zmiany w kursowaniu tramwajów Data publikacji: 10 stycznia 2019W najbliższy weekend /12-13 stycznia/ w związku z modernizacją torowisk tramwajowych  w Świętochłowicach i Katowicach nastąpią zmiany w rozkładach jazdy. Zmiany dotyczą między innymi linii nr: 6, 7, 9, 17 i 19.

W związku z pracami modernizacyjnymi torowiska tramwajowego w Świętochłowicach /ul. Bytomska/, linia nr 7 będzie kursować w relacji: Katowice Zawodzie zajezdnia – Chorzów Batory zajezdnia, zaś na odcinku Bytom Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory zajezdnia zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza nr T-7. Z kolei na odcinku Łagiewniki Targowisko – Bytom pl. Sikorskiego będzie kursować tramwaj linii nr 17.

Zmiany będą dotyczyć także linii nr 6, która swoje kursy od piątku, 11 stycznia /od godz. 21.00/ aż do niedzieli, 13 stycznia będzie kończyć na pl. Miarki w Katowicach. Ma to związek z pracami budowlanymi węzła przesiadkowego w Brynowie.

Korekty rozkładów jazdy nastąpią również na liniach nr 9 i 19.

Szczegóły zmian dostępne są na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.