Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

EKOwalscy

Od 1 lipca 2013 r.  za wywóz śmieci odpowiedzialna jest gmina, a odbiorem odpadów zajmie się wyłoniona w przetargu firma.

Zmiana wysokości stawki za odbiór odpadów komunalnych

Zmiana  wysokości stawki za odbiór odpadów komunalnych Data publikacji: 10 czerwca 2016Od 1 lipca wzrosną opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Osoby, które segregują odpady, do tej pory płaciły za ich odbiór 8 zł, po 1 lipca zapłacą 11 zł. Mieszkańcy, którzy nie segregują odpadów płacić będą 17 zł (wcześniej płacili 14 zł).

Zgodnie z treścią ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości otrzyma zawiadomienie o zmianie wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z jej wyliczeniem w oparciu o złożoną wcześniej deklarację. Tym samym właściciele nieruchomości, którzy złożyli deklaracje, nie mają obowiązku składania nowej deklaracji i uiszczają opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości, jaka zostanie podana w zawiadomieniu.

Jak wynika z analizy stanu gospodarki odpadami, wpływy z opłat muszą pokrywać koszty związane z funkcjonowaniem systemu. Z pobranych opłat gmina pokrywa koszty: odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych; tworzenia i utrzymania punktów ich selektywnego zbierania; obsługi administracyjnej tego systemu czy edukacji ekologicznej. Gmina ponosi też koszty wyposażenia nieruchomości w pojemniki lub worki do zbierania odpadów oraz ich utrzymywania w odpowiednim stanie.
 

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.