Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zmiana wysokości stawki za odbiór odpadów komunalnych

Zmiana  wysokości stawki za odbiór odpadów komunalnych Data publikacji: 10 czerwca 2016Od 1 lipca wzrosną opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Osoby, które segregują odpady, do tej pory płaciły za ich odbiór 8 zł, po 1 lipca zapłacą 11 zł. Mieszkańcy, którzy nie segregują odpadów płacić będą 17 zł (wcześniej płacili 14 zł).

Zgodnie z treścią ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości otrzyma zawiadomienie o zmianie wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z jej wyliczeniem w oparciu o złożoną wcześniej deklarację. Tym samym właściciele nieruchomości, którzy złożyli deklaracje, nie mają obowiązku składania nowej deklaracji i uiszczają opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości, jaka zostanie podana w zawiadomieniu.

Jak wynika z analizy stanu gospodarki odpadami, wpływy z opłat muszą pokrywać koszty związane z funkcjonowaniem systemu. Z pobranych opłat gmina pokrywa koszty: odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych; tworzenia i utrzymania punktów ich selektywnego zbierania; obsługi administracyjnej tego systemu czy edukacji ekologicznej. Gmina ponosi też koszty wyposażenia nieruchomości w pojemniki lub worki do zbierania odpadów oraz ich utrzymywania w odpowiednim stanie.
 

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.