Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zmarł Wacław Sąsiadek

Zmarł Wacław Sąsiadek Data publikacji: 6 października 2017Wacław Sąsiadek – piłkarz i trener Polonii Bytom, z którą w 1954 roku wywalczył Mistrzostwo Polski – zmarł w wieku 86 lat. Urodzony we Lwowie polski napastnik miał na koncie trzy występy w reprezentacji narodowej.

Swoją karierę piłkarską Wacław Sąsiadek rozpoczynał w Pogoni Katowice. Był również piłkarzem Legii Warszawa i Polonii Bytom, z którą wywalczył Mistrzostwo Polski. Karierę zakończył w Silesii Miechowice. Na swoim koncie Sąsiadek ma trzy występy w reprezentacji Polski, w której zagrał przeciwko Finlandii, Albanii oraz NRD.

W sumie przy Olimpijskiej Sąsiadek rozegrał 102 mecze i strzelił 27 bramek. Warto dodać, że w latach osiemdziesiątych Wacław Sąsiadek był również trenerem „Niebiesko – Czerwonych”.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.