Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zmarł Ryszard Kumorek

Zmarł Ryszard Kumorek Data publikacji: 6 marca 2018Wieloletni dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz założyciel i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego Ryszard Kumorek zmarł 5 marca. Kumorek był wielkim sympatykiem oraz znawcą bytomskiego sportu, a także pomysłodawcą utworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego w Bytomiu.

Ryszard Kumorek pełnił funkcję dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu w latach 1982 – 2006. W 1994 roku założył i został pierwszym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego /funkcję tą pełnił również do 2006 roku/ Jego kolejnym przedsięwzięciem był pomysł utworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego w 1996 roku, którego był współzałożycielem.

W okresie kiedy Ryszard Kumorek pracował jako dyrektor, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu przejął wiele obiektów sportowych w mieście, jak: lodowisko, halę sportową przy ul. Kosynierów, stadion z boiskami przy Olimpijskiej, halę sportową przy u. Strzelców Bytomskich, jak również powstał kompleks basenów w Parku Kachla (1999-2001) czy boisko ze sztuczną trawą przy ul. Olimpijskiej, a stadion miejski przeszedł remont.

Dzięki powstaniu Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego dzieci i młodzież w Bytomiu mogły rozwijać swoje talenty sportowe w sekcjach: siatkówki, koszykówki, hokeju na lodzie, piłki nożnej, piłki ręcznej czy boksu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.