Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zmarł Ryszard Kumorek

Zmarł Ryszard Kumorek Data publikacji: 6 marca 2018Wieloletni dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz założyciel i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego Ryszard Kumorek zmarł 5 marca. Kumorek był wielkim sympatykiem oraz znawcą bytomskiego sportu, a także pomysłodawcą utworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego w Bytomiu.

Ryszard Kumorek pełnił funkcję dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu w latach 1982 – 2006. W 1994 roku założył i został pierwszym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego /funkcję tą pełnił również do 2006 roku/ Jego kolejnym przedsięwzięciem był pomysł utworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego w 1996 roku, którego był współzałożycielem.

W okresie kiedy Ryszard Kumorek pracował jako dyrektor, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu przejął wiele obiektów sportowych w mieście, jak: lodowisko, halę sportową przy ul. Kosynierów, stadion z boiskami przy Olimpijskiej, halę sportową przy u. Strzelców Bytomskich, jak również powstał kompleks basenów w Parku Kachla (1999-2001) czy boisko ze sztuczną trawą przy ul. Olimpijskiej, a stadion miejski przeszedł remont.

Dzięki powstaniu Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego dzieci i młodzież w Bytomiu mogły rozwijać swoje talenty sportowe w sekcjach: siatkówki, koszykówki, hokeju na lodzie, piłki nożnej, piłki ręcznej czy boksu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.