Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2018, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zmarł Ryszard Kumorek

Zmarł Ryszard Kumorek Data publikacji: 6 marca 2018Wieloletni dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz założyciel i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego Ryszard Kumorek zmarł 5 marca. Kumorek był wielkim sympatykiem oraz znawcą bytomskiego sportu, a także pomysłodawcą utworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego w Bytomiu.

Ryszard Kumorek pełnił funkcję dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu w latach 1982 – 2006. W 1994 roku założył i został pierwszym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego /funkcję tą pełnił również do 2006 roku/ Jego kolejnym przedsięwzięciem był pomysł utworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego w 1996 roku, którego był współzałożycielem.

W okresie kiedy Ryszard Kumorek pracował jako dyrektor, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu przejął wiele obiektów sportowych w mieście, jak: lodowisko, halę sportową przy ul. Kosynierów, stadion z boiskami przy Olimpijskiej, halę sportową przy u. Strzelców Bytomskich, jak również powstał kompleks basenów w Parku Kachla (1999-2001) czy boisko ze sztuczną trawą przy ul. Olimpijskiej, a stadion miejski przeszedł remont.

Dzięki powstaniu Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego dzieci i młodzież w Bytomiu mogły rozwijać swoje talenty sportowe w sekcjach: siatkówki, koszykówki, hokeju na lodzie, piłki nożnej, piłki ręcznej czy boksu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.