Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Zmarł Marek Dmytrow

Zmarł Marek Dmytrow Data publikacji: 5 marca 2017Jeden z najbardziej znanych bytomskich muzyków i kompozytorów Marek Dmytrow zmarł w wieku 67 lat. Dmytrow znany był nie tylko ze współpracy ze znanymi artystami, jak: Budka Suflera, Czesław Niemen i Ewa Demarczyk, ale także jako założyciel radia SBB Rodło Bytom.

Marek Dmytrow był założycielem i liderem zespołu Układ, który powstał w 1978 roku w klubie studenckim „Pyrlik” w Bytomiu. W 1980 roku Dmytrow wraz z zespołem wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie. Rok później Dmytrow zastąpił na krótko gitarzystę Jana Borysewicza w Budce Suflera, zaś w kolejnych latach współpracował z wieloma wybitnymi muzykami jak: Czesław Niemen, Ewa Demarczyk, Krystyna Prońko i Urszula Dudziak.

W 1990 roku Marek Dmytrow został wybrany do Rady Miejskiej w Bytomiu /kadencja 1990-1994/, zaś w 1993 roku założył radio SBB Rodło Bytom. W 2013 roku założył razem z Andrzejem Cisowskim, Przemysławem Marklowskim i Bartłomiejem Królikowskim grupę Zerófka. Zespół łączył stare dobre rytmy hard rock'a oraz punk rock'a.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Marek Dmytrow - źródło www.reverbnation.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.