Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zmarł Bogusław Cygan

Zmarł Bogusław Cygan Data publikacji: 16 stycznia 2018Wybitny piłkarz Szombierek Bytom, Górnika Zabrze oraz Stali Mielec – Bogusław Cygan nie żyje. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Szombierkach Bytom, jednak największe sukcesy odniósł w Stali Mielec, w której barwach został w sezonie 1994/1995 z dorobkiem 16 goli królem strzelców ekstraklasy.

Bogusław Cygan urodził się 3 listopada 1964 roku, był wychowankiem Uranii Ruda Śląska, chociaż już jako junior zawitał do Szombierek i to w nich rozpoczynał swoją piłkarską karierę. W swoim dorobku piłkarskim oprócz Szombierek Bytom, grał również w Górniku Zabrze, Stali Mielec, Śląsku Wrocław i szwajcarskim Lausanne-Sports. Karierę zakończył w okresie fuzji Polonii i Szombierek Bytom w 1999 roku.

Łącznie w ekstraklasie rozegrał 212 meczów i strzelił w nich 69 bramek. Najwięcej właśnie dla mieleckiego klubu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Szombierki Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.