Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Złoty medal bytomskich amatorów

Złoty medal bytomskich amatorów Data publikacji: 20 marca 2017Dwa złote medale w ciągu dwóch dni! Ten wyczyn należy do naszych hokeistów i hokeistek. Dziewczyny w sobotę wywalczyły złoty medal mistrzostw Polski, zaś w piątek, 17 marca nasza hokejowa drużyna amatorska zdobyła złoty medal Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Hokeiści amatorzy w ubiegły piątek rozegrali u siebie decydujący mecz o mistrzostwie ligi. Bytomianie pokonali u siebie po emocjonującym meczu Unię Oświęcim 3:2, zdobywając już czwarty złoty medal w ramach Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Tym samym nasz zespół jest najbardziej utytułowaną drużyną w historii tych rozgrywek, mając na swoim koncie aż siedem medali, w tym cztery złote:
·    sezon 2010/2011 - 1 miejsce;
·    sezon 2011/2012 - 1 miejsce;
·    sezon 2012/2013 - 2 miejsce;
·    sezon 2013/2014 - 1 miejsce;
·    sezon 2014/2015 - 3 miejsce
·    sezon 2015/2016 - 3 miejsce;
·    sezon 2016/2017 - 1. miejsce.

W walce o finał drużyna ADH Polonia Bytom pokonała Sigmę Katowice i Wojowników Oświęcim.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: ADH Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.