Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 sierpinia 2017, Sabina, Sobieslaw, Bernard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W sierpniu ruszy budowa hali tenisowej w Bytomiu

Prawie 3,7 mln zł będzie kosztowała nowa hala tenisowa, której budowa rozpocznie się w sierpniu przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansują wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały w formie dotacji prawie 3 mln zł.

Chcesz się ochłodzić? Skorzystaj z basenu odkrytego

Sezon na pływalni odkrytej otwarty! Bytomianie i nie tylko będą mogli z niej korzystać w okresie wakacyjnym codziennie w godzinach od 9.30 do 19.00.

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Złoty medal bytomskich amatorów

Złoty medal bytomskich amatorów Data publikacji: 20 marca 2017Dwa złote medale w ciągu dwóch dni! Ten wyczyn należy do naszych hokeistów i hokeistek. Dziewczyny w sobotę wywalczyły złoty medal mistrzostw Polski, zaś w piątek, 17 marca nasza hokejowa drużyna amatorska zdobyła złoty medal Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Hokeiści amatorzy w ubiegły piątek rozegrali u siebie decydujący mecz o mistrzostwie ligi. Bytomianie pokonali u siebie po emocjonującym meczu Unię Oświęcim 3:2, zdobywając już czwarty złoty medal w ramach Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Tym samym nasz zespół jest najbardziej utytułowaną drużyną w historii tych rozgrywek, mając na swoim koncie aż siedem medali, w tym cztery złote:
·    sezon 2010/2011 - 1 miejsce;
·    sezon 2011/2012 - 1 miejsce;
·    sezon 2012/2013 - 2 miejsce;
·    sezon 2013/2014 - 1 miejsce;
·    sezon 2014/2015 - 3 miejsce
·    sezon 2015/2016 - 3 miejsce;
·    sezon 2016/2017 - 1. miejsce.

W walce o finał drużyna ADH Polonia Bytom pokonała Sigmę Katowice i Wojowników Oświęcim.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: ADH Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.