Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
30 kwietnia 2017, Marian, Katarzyna, Jakub

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pobiegną by uczcić zmarłego policjanta

Rozpoczęły się zapisy do III edycji Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Impreza, która odbędzie się w Dolomitach Sportowej Dolinie od dwóch lat cieszy się ogromną popularnością. W 2016 roku w zawodach wystartowało 250 biegaczy. Jak będzie w tym roku przekonamy się 10 maja

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Złoty medal bytomskich amatorów

Złoty medal bytomskich amatorów Data publikacji: 20 marca 2017Dwa złote medale w ciągu dwóch dni! Ten wyczyn należy do naszych hokeistów i hokeistek. Dziewczyny w sobotę wywalczyły złoty medal mistrzostw Polski, zaś w piątek, 17 marca nasza hokejowa drużyna amatorska zdobyła złoty medal Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Hokeiści amatorzy w ubiegły piątek rozegrali u siebie decydujący mecz o mistrzostwie ligi. Bytomianie pokonali u siebie po emocjonującym meczu Unię Oświęcim 3:2, zdobywając już czwarty złoty medal w ramach Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Tym samym nasz zespół jest najbardziej utytułowaną drużyną w historii tych rozgrywek, mając na swoim koncie aż siedem medali, w tym cztery złote:
·    sezon 2010/2011 - 1 miejsce;
·    sezon 2011/2012 - 1 miejsce;
·    sezon 2012/2013 - 2 miejsce;
·    sezon 2013/2014 - 1 miejsce;
·    sezon 2014/2015 - 3 miejsce
·    sezon 2015/2016 - 3 miejsce;
·    sezon 2016/2017 - 1. miejsce.

W walce o finał drużyna ADH Polonia Bytom pokonała Sigmę Katowice i Wojowników Oświęcim.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: ADH Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.