Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Dwa złote medale Michała Sowy w Armenii

Dwa złote medale Michała Sowy w Armenii Data publikacji: 16 maja 2018Indywidualnie i drużynowo odniósł tym razem sukces karateka MUKS Ippon Bytom – Michał Sowa, który podczas Międzynarodowego Turnieju Ararat Cup wywalczył dwa złote medale. To kolejny wielki sukces naszego karateki, biorąc pod uwagę fakt, że w imprezie wystartowało ponad 400 zawodników z Europy i Azji.

W pierwszym dniu zawodów reprezentacja Polski w składzie: Michał Sowa, Konrad Kardas, Mateusz Szelągowski i Witold Kwieciński w finale pokonała zespół gospodarczy – Armenię, zdobywając złoty medal. Złoty krążek Michała Sowy w drużynie nie był jedynym jego medalem. Indywidualnie nasz zawodnik pokonał mistrza Uzbekistanu, wicemistrza Armenii i mistrza Górskiego Karabachu, dzięki czemu awansował do finału imprezy. Tam spotkał się z aktualnym mistrzem świata – Narkiem Iskandaryanem, którego pokonał przez punkty techniczne, zdobywając kolejny złoty medal.

Warto również dodać, że młodsi zawodnicy MUKS Ippon Bytom bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Międzynarodowego Turnieju Drużynowego w Karate Tradycyjnym o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny - juniorska oraz dziecięca. Turniej juniorów odbywał się w formie dwuboju - drużyny rywalizowały w kata i kumite. Młodsi karatecy pokonali w finale zawodników m.in. z Czech i Serbii, z kolei kadra dzieci w kata i kumite zajęła drugą pozycję, ulegając jedynie zawodnikom z Łodzi.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MUKS Ippon Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.