Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 sierpinia 2018, Anita, Julianna, Jacek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Dwa złote medale Michała Sowy w Armenii

Dwa złote medale Michała Sowy w Armenii Data publikacji: 16 maja 2018Indywidualnie i drużynowo odniósł tym razem sukces karateka MUKS Ippon Bytom – Michał Sowa, który podczas Międzynarodowego Turnieju Ararat Cup wywalczył dwa złote medale. To kolejny wielki sukces naszego karateki, biorąc pod uwagę fakt, że w imprezie wystartowało ponad 400 zawodników z Europy i Azji.

W pierwszym dniu zawodów reprezentacja Polski w składzie: Michał Sowa, Konrad Kardas, Mateusz Szelągowski i Witold Kwieciński w finale pokonała zespół gospodarczy – Armenię, zdobywając złoty medal. Złoty krążek Michała Sowy w drużynie nie był jedynym jego medalem. Indywidualnie nasz zawodnik pokonał mistrza Uzbekistanu, wicemistrza Armenii i mistrza Górskiego Karabachu, dzięki czemu awansował do finału imprezy. Tam spotkał się z aktualnym mistrzem świata – Narkiem Iskandaryanem, którego pokonał przez punkty techniczne, zdobywając kolejny złoty medal.

Warto również dodać, że młodsi zawodnicy MUKS Ippon Bytom bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Międzynarodowego Turnieju Drużynowego w Karate Tradycyjnym o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny - juniorska oraz dziecięca. Turniej juniorów odbywał się w formie dwuboju - drużyny rywalizowały w kata i kumite. Młodsi karatecy pokonali w finale zawodników m.in. z Czech i Serbii, z kolei kadra dzieci w kata i kumite zajęła drugą pozycję, ulegając jedynie zawodnikom z Łodzi.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MUKS Ippon Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.