Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

"Zjednoczone stany zmyślone" w Teatrze Rozbark

"Zjednoczone stany zmyślone" w Teatrze Rozbark Data publikacji: 20 czerwca 2017Spektakl "Zjednoczone stany zmyślone" w choreografii Anny Piotrowskiej już 24 czerwca zostanie wystawiony na deskach Teatru Rozbark.

Anna Piotrowska od dawna z powodzeniem kieruje zespołem tancerzy Teatru Rozbark. Stworzyła już ponad 90 autorskich choreografii i przedstawień. Projekty jej autorstwa są doceniane na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. 
24 czerwca (sobota) o godz. 19 odbędzie się premiera jej spektaklu.

Pretekstem do realizacji wieczoru pod wspólnym tytułem „zjednoczone stany zmyślone” jest chęć ukazania indywidualnego myślenia, a także odrębnego sposobu postrzegania sztuki, jak również próba wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji artystów.

Wieczór złożony jest z sześciu odrębnych prac, wykreowanych przez zespół Teatru Rozbark pod kierunkiem artystycznym Piotrowskiej.

Bilety w cenie: 20 zł bilet ulgowy, 30 zł bilet normalny.
 

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.