Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2019, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Po południu, 5 stycznia intensywne opady śniegu powinny ustępować

Po południu, 5 stycznia intensywne opady śniegu powinny ustępować Data publikacji: 5 stycznia 2019Z atakiem zimy zmagają się mieszkańcy całego województwa śląskiego. Intensywne opady śniegu powodują, że w wielu miejscach drogi są białe. W Bytomiu  pracuje bez przerwy 18 pojazdów /13 pługo - piaskarek i 5 ciągników/. Dzisiaj, 5 stycznia po południu intensywne opady śniegu powinny ustępować.

Apelujemy do kierowców, aby zdjęli nogę z gazu. Czujność powinni wzmóc również wszyscy zarządcy nieruchomości, bo spadający z dachów czy balkonów śnieg jest ciężki i może stanowić zagrożenie dla przebywających w pobliżu ludzi

O problemach spowodowanych pogodowymi zawirowaniami należy informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bytomiu; ul. Strażacka 3, pod numerami telefonu: 32 388 76 15, 998, fax: 32 388 76 18, alarmowy: 998 lub mailem: pczk@um.bytom.pl

Podobnie, jak w ubiegłych latach, Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu uruchomił całodobowy kontakt telefoniczny, gdzie można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem miasta. Dyspozytor „Akcji zima” – całodobowo pod numerem 32 42 07 780 czeka na wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: wiadomosci.wp.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.