Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 czerwca 2018, Alicja, Marta, Alojz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zgromadzili majątek - odebrali nagrody

Zgromadzili majątek - odebrali nagrody Data publikacji: 3 listopada 2016Stefania Drażniewicz i Marian Porada z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudzie Śląskiej najlepszymi graczami Chłopskiej Szkoły Biznesu. Wzięło w niej udział 30 szkolnych drużyn z kilku miast. 3 listopada laureaci odebrali nagrody.

Chłopska Szkoła Biznesu to gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII wieku. Symuluje działalność gospodarczą, w atrakcyjny sposób ukazując mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej. Gra powstała w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Jest stworzona specjalnie dla szkół. Promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i  integruje grupę.

Wśród laureatów rozgrywek, które odbyły się 19 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego, znaleźli się też Marta Kudzior i Marcel Ostrowski z I LO w Bytomiu oraz Tomasz Śliwka i Marcel Kołodziej z bytomskiego Technikum nr 4.

Ekonomiczne rozgrywki zorganizowali: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu i Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, a patronat nad grą objęli: Damian Bartyla, prezydent Bytomia, Bytomska Rada Biznesu oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu.


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.