Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zgromadzili majątek - odebrali nagrody

Zgromadzili majątek - odebrali nagrody Data publikacji: 3 listopada 2016Stefania Drażniewicz i Marian Porada z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudzie Śląskiej najlepszymi graczami Chłopskiej Szkoły Biznesu. Wzięło w niej udział 30 szkolnych drużyn z kilku miast. 3 listopada laureaci odebrali nagrody.

Chłopska Szkoła Biznesu to gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII wieku. Symuluje działalność gospodarczą, w atrakcyjny sposób ukazując mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej. Gra powstała w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Jest stworzona specjalnie dla szkół. Promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i  integruje grupę.

Wśród laureatów rozgrywek, które odbyły się 19 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego, znaleźli się też Marta Kudzior i Marcel Ostrowski z I LO w Bytomiu oraz Tomasz Śliwka i Marcel Kołodziej z bytomskiego Technikum nr 4.

Ekonomiczne rozgrywki zorganizowali: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu i Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, a patronat nad grą objęli: Damian Bartyla, prezydent Bytomia, Bytomska Rada Biznesu oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu.


Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.