Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy Data publikacji: 11 maja 2017Do 15 maja można zgłaszać kandydatów do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. Po raz szósty przyznana ona zostanie osobom i podmiotom zajmującym się działalnością społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców z terenu województw: śląskiego i opolskiego.

Nagroda została ustanowiona wspólnie przez gminę Bytom, samorządy województw: śląskiego i opolskiego oraz Diecezję Katowicką Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i ma upamiętnić jedną z najsłynniejszych bytomianek, Ewę von Tiele-Winckler i dzieło jej życia - Ostoję Pokoju. 

Ma ona na celu wyłonienie oraz uhonorowanie osób i podmiotów zajmujących się działalnością społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców z terenu województw śląskiego i opolskiego. Laureatami nagrody w latach ubiegłych zostali m.in.: diakonisa Marta Grudke, Monika Witkowska-Kubas, ks. Bogdan Peć, dr Janusz Cholewiński oraz Marta Sobik.

Nagrodę mogą otrzymać: osoby fizyczne, prawne, kościoły i inne związki wyznaniowe oraz ich jednostki organizacyjne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które działają w obszarze działań społecznych lub charytatywnych. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: dla osób fizycznych i podmiotów zbiorowych.

Do 15 maja nominacje do wyróżnienia mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, podmioty gospodarcze, związki wyznaniowe i ich jednostki organizacyjne, osoby fizyczne (grupy minimum 15-osobowe). Kandydatów do nagrody można zgłaszać osobiście w Kancelarii UM (przy ul. Parkowej 2 w pok.128 lub przy ul. Smolenia 35 w pok. 16.), listownie na adres Wydziału Kultury i Sportu (41-902 Bytom, ul. Smolenia 35, tel.: 32 7798701).

Zgłoszenia elektroniczne należy przesyłać na adres: kk@um.bytom.pl z tematem: „Nagroda Ostoja Pokoju 2017".

Pobierz formularz zgłoszeniowy


Regulamin przyznawania Nagrody Ostoja Pokoju im. Matki Ewy


Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.