Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy Data publikacji: 11 maja 2017Do 15 maja można zgłaszać kandydatów do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. Po raz szósty przyznana ona zostanie osobom i podmiotom zajmującym się działalnością społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców z terenu województw: śląskiego i opolskiego.

Nagroda została ustanowiona wspólnie przez gminę Bytom, samorządy województw: śląskiego i opolskiego oraz Diecezję Katowicką Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i ma upamiętnić jedną z najsłynniejszych bytomianek, Ewę von Tiele-Winckler i dzieło jej życia - Ostoję Pokoju. 

Ma ona na celu wyłonienie oraz uhonorowanie osób i podmiotów zajmujących się działalnością społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców z terenu województw śląskiego i opolskiego. Laureatami nagrody w latach ubiegłych zostali m.in.: diakonisa Marta Grudke, Monika Witkowska-Kubas, ks. Bogdan Peć, dr Janusz Cholewiński oraz Marta Sobik.

Nagrodę mogą otrzymać: osoby fizyczne, prawne, kościoły i inne związki wyznaniowe oraz ich jednostki organizacyjne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które działają w obszarze działań społecznych lub charytatywnych. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: dla osób fizycznych i podmiotów zbiorowych.

Do 15 maja nominacje do wyróżnienia mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, podmioty gospodarcze, związki wyznaniowe i ich jednostki organizacyjne, osoby fizyczne (grupy minimum 15-osobowe). Kandydatów do nagrody można zgłaszać osobiście w Kancelarii UM (przy ul. Parkowej 2 w pok.128 lub przy ul. Smolenia 35 w pok. 16.), listownie na adres Wydziału Kultury i Sportu (41-902 Bytom, ul. Smolenia 35, tel.: 32 7798701).

Zgłoszenia elektroniczne należy przesyłać na adres: kk@um.bytom.pl z tematem: „Nagroda Ostoja Pokoju 2017".

Pobierz formularz zgłoszeniowy


Regulamin przyznawania Nagrody Ostoja Pokoju im. Matki Ewy


Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.