Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 kwietnia 2018, Felicja, Teofil, Zyta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Żegnamy Mariana Donata - wybitnego judokę

Żegnamy Mariana Donata - wybitnego judokę Data publikacji: 8 stycznia 2018Nie żyje Marian Wojciech Donat - judoka związany z klubem sportowym Czarni Bytom, olimpijczyk z Moskwy (1980). Był jednym z najwybitniejszych judoków bytomskiego klubu.

Sportowiec zmarł 2 stycznia w wieku 57 lat. To ogromna strata dla polskiego sportu. Marian Donat przygodę ze sportem rozpoczynał  w ROW Rybnik, ale to z klubem Czarni Bytom złączył się na zawsze. W 1980 roku jako pierwszy reprezentant Czarnych Bytom wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie. W tym samym roku zdobył V miejsce w Mistrzostwach Europy w Wiedniu. Był pierwszym w historii Klubu medalistą Mistrzostw Polski.

Trenował pod okiem Ryszarda Rejdycha i Józefa Wiśniewskiego, a w kadrze narodowej był podopiecznym trenera Waldemara Sikorskiego. Po zakończeniu kariery, sam został trenerem pierwszego zespołu Czarnych Bytom. Odegrał znaczącą rolę w ówczesnych sukcesach swoich podopiecznych, z których największym pozostaje złoty medal olimpijski z Seulu w 1988 roku, zdobyty przez Waldemara Legienia. Podczas uroczystości 50-lecia Klubu Czarni Bytom został odznaczony honorowym Medalem Polskiego Związku Judo. Jego pracowitość, wytrwałość, konsekwencja w dążeniu do celu, godna i honorowa postawa na macie – jak i poza nią, inspirowały kolejne pokolenia judoków.

Msza święta żałobna odbędzie się w kaplicy na cmentarzu Mater Dolorosa przy ul. Piekarskiej w Bytomiu 9 stycznia o godzinie 10, natomiast uroczystości pogrzebowe na cmentarzu parafialnym przy ul. Kraszewskiego.

Msza w intencji zmarłego odprawiona zostanie w kościele pw. Św. Barbary w Bytomiu 9 stycznia o godzinie 18.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.