Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Żegnamy Mariana Donata - wybitnego judokę

Żegnamy Mariana Donata - wybitnego judokę Data publikacji: 8 stycznia 2018Nie żyje Marian Wojciech Donat - judoka związany z klubem sportowym Czarni Bytom, olimpijczyk z Moskwy (1980). Był jednym z najwybitniejszych judoków bytomskiego klubu.

Sportowiec zmarł 2 stycznia w wieku 57 lat. To ogromna strata dla polskiego sportu. Marian Donat przygodę ze sportem rozpoczynał  w ROW Rybnik, ale to z klubem Czarni Bytom złączył się na zawsze. W 1980 roku jako pierwszy reprezentant Czarnych Bytom wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie. W tym samym roku zdobył V miejsce w Mistrzostwach Europy w Wiedniu. Był pierwszym w historii Klubu medalistą Mistrzostw Polski.

Trenował pod okiem Ryszarda Rejdycha i Józefa Wiśniewskiego, a w kadrze narodowej był podopiecznym trenera Waldemara Sikorskiego. Po zakończeniu kariery, sam został trenerem pierwszego zespołu Czarnych Bytom. Odegrał znaczącą rolę w ówczesnych sukcesach swoich podopiecznych, z których największym pozostaje złoty medal olimpijski z Seulu w 1988 roku, zdobyty przez Waldemara Legienia. Podczas uroczystości 50-lecia Klubu Czarni Bytom został odznaczony honorowym Medalem Polskiego Związku Judo. Jego pracowitość, wytrwałość, konsekwencja w dążeniu do celu, godna i honorowa postawa na macie – jak i poza nią, inspirowały kolejne pokolenia judoków.

Msza święta żałobna odbędzie się w kaplicy na cmentarzu Mater Dolorosa przy ul. Piekarskiej w Bytomiu 9 stycznia o godzinie 10, natomiast uroczystości pogrzebowe na cmentarzu parafialnym przy ul. Kraszewskiego.

Msza w intencji zmarłego odprawiona zostanie w kościele pw. Św. Barbary w Bytomiu 9 stycznia o godzinie 18.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.