Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Zdobienie kroszonek - warsztaty

Zdobienie kroszonek - warsztaty Data publikacji: 2 lutego 2017Najpopularniejszą na Śląsku techniką zdobienia kroszonek jest technika rytownicza, polegająca na wydrapywaniu dekoracji na zabarwionym jajku. Zapraszamy w sobotę, 4 lutego do Muzeum Górnośląskiego na warsztaty, podczas których kunszt zdobienia kroszonek zaprezentuje Leszek Jęczmyk – wielokrotny laureat konkursu „Górnośląskie kroszonki”.

Uczestnicy warsztatów /początek godz. 15.00/ poznają technikę rytowniczą i pod okiem kroszonkarza wykonają własne prace. Do udziału zapraszamy młodzież /osoby powyżej 16 roku życia/ oraz dorosłych. Koszt udział w zajęciach 20 zł /obowiązują zapisy w Dziale Edukacji Muzeum Górnośląskiego pod nr tel.: 32 281 82 94, wew. 127/.

Warsztaty są wprowadzaniem do konkursu i wystawy „Górnośląskie kroszonki 2017”, której otwarcie nastąpi 1 kwietnia br.

Kolejne warsztaty z techniki zdobienia kroszonek, tym razem poświęcone technice oklejania odbędą się 11 lutego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Muzeum Górnośląskie

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.