Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zdobądź doświadczenie, jedź na staż

Zdobądź doświadczenie, jedź na staż Data publikacji: 29 sierpnia 2017Jesteś w wieku od 18 do 35 lat? Lubisz podróżować i uczyć się języków obcych? Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą? Zgłoś się do projektu i jedź na zagraniczny staż.

Jadę na staż! Zagraniczne doświadczenia zawodowe szansą na rynku pracy osób w wieku 18-35 lat ze Śląska, skierowany jest do 54 osób młodych (15 kobiet, 39 mężczyzn) należących do tzw. grupy NEET, (to osoby, które jednocześnie nie uczą się, nie pracują ani nie przygotowują się do zawodu).

Mogą więc z niego skorzystać zarówno bezrobotni zarejestrowani w PUP, jak też osoby nieaktywne zawodowo, nie uczące się w trybie stacjonarnym (kształcenie w systemie szkolnym na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, jak również na poziomie wyższym w formie studiów wyższych lub doktoranckich realizowanych w trybie dziennym).

Wsparcie realizowane będzie podczas czterech kolejnych faz projektu, w ramach których uczestnicy projektu będą przygotowywani do rozpoczęcia stażu za granicą. Na zainteresowanych taką formą pomocy przygotowano m.in. kurs języka niemieckiego, coaching, trening umiejętności miękkich oraz zapoznanie z kulturą Niemiec (w tym wyjazd integracyjny), krótkie kursy doszkalające zakończone certyfikatem, wizytę studyjną u pracodawcy w Polsce, spotkanie z partnerem niemieckim mające na celu zapoznanie z programem pobytu za granicą i obowiązkami podczas staży w Niemczech.

Podczas 60-dniowego pobytu w Bawarii lub Saksonii uczestnicy odbędą staże zawodowe u niemieckich pracodawców reprezentujących branże produkcyjne i techniczne. Podczas pobytu przewidziana jest też kontynuacja nauki języka. Staże realizowane będą zgodnie z indywidualnym planem działań uczestnika m in. na stanowiskach: mechatronik, operator maszyn i urządzeń w przemyśle, lakiernik, odlewnik, elektronik, elektryk, operator maszyn CNC, szlifierz, spawacz, automatyk, mechanik, ślusarz.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 realizowany będzie do 31 stycznia 2018 r.

Informacji o projekcie udzielają pracownicy biura Fundacji Imago w Rybniku przy ul. Floriańskiej 1, pok. 32 lub pod nr. tel.: 504 563 301.

Pobierz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.