Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zdobądź doświadczenie, jedź na staż

Zdobądź doświadczenie, jedź na staż Data publikacji: 29 sierpnia 2017Jesteś w wieku od 18 do 35 lat? Lubisz podróżować i uczyć się języków obcych? Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą? Zgłoś się do projektu i jedź na zagraniczny staż.

Jadę na staż! Zagraniczne doświadczenia zawodowe szansą na rynku pracy osób w wieku 18-35 lat ze Śląska, skierowany jest do 54 osób młodych (15 kobiet, 39 mężczyzn) należących do tzw. grupy NEET, (to osoby, które jednocześnie nie uczą się, nie pracują ani nie przygotowują się do zawodu).

Mogą więc z niego skorzystać zarówno bezrobotni zarejestrowani w PUP, jak też osoby nieaktywne zawodowo, nie uczące się w trybie stacjonarnym (kształcenie w systemie szkolnym na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, jak również na poziomie wyższym w formie studiów wyższych lub doktoranckich realizowanych w trybie dziennym).

Wsparcie realizowane będzie podczas czterech kolejnych faz projektu, w ramach których uczestnicy projektu będą przygotowywani do rozpoczęcia stażu za granicą. Na zainteresowanych taką formą pomocy przygotowano m.in. kurs języka niemieckiego, coaching, trening umiejętności miękkich oraz zapoznanie z kulturą Niemiec (w tym wyjazd integracyjny), krótkie kursy doszkalające zakończone certyfikatem, wizytę studyjną u pracodawcy w Polsce, spotkanie z partnerem niemieckim mające na celu zapoznanie z programem pobytu za granicą i obowiązkami podczas staży w Niemczech.

Podczas 60-dniowego pobytu w Bawarii lub Saksonii uczestnicy odbędą staże zawodowe u niemieckich pracodawców reprezentujących branże produkcyjne i techniczne. Podczas pobytu przewidziana jest też kontynuacja nauki języka. Staże realizowane będą zgodnie z indywidualnym planem działań uczestnika m in. na stanowiskach: mechatronik, operator maszyn i urządzeń w przemyśle, lakiernik, odlewnik, elektronik, elektryk, operator maszyn CNC, szlifierz, spawacz, automatyk, mechanik, ślusarz.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 realizowany będzie do 31 stycznia 2018 r.

Informacji o projekcie udzielają pracownicy biura Fundacji Imago w Rybniku przy ul. Floriańskiej 1, pok. 32 lub pod nr. tel.: 504 563 301.

Pobierz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.