Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Książki dla dzieciaków w szpitalu

Książki dla dzieciaków w szpitalu Data publikacji: 24 listopada 2015Dobra wiadomość dla dzieci leczących się na oddziałach pediatrycznych Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Już wkrótce w ramach ogólnopolskiej akcji "Zaczytani", powstaną tam Biblioteki Małego Pacjenta. To, czy będą bogate, zależy od nas.

Szpitalna rzeczywistość jest smutna i monotonna. Swoje trzeba odsiedzieć, a gdy szykuje się dłuższy pobyt, dobrze jest zorganizować te ciągnące się godziny przy łóżku dziecka. Z książkami jest zdecydowanie raźniej – mówi Hanna, mama małego Michała, który jest częstym pacjentem bytomskiego oddziału pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego Nr 2.

Na trzech działających w bytomskim szpitalu oddziałach dziecięcych funkcjonują świetlice, gdzie na małych pacjentów czekają zabawki, kolorowanki oraz książki. Część z nich przynieśli rodzicie dzieci, które leżały w szpitalu, inne pochodzą z darów przekazywanych placówce np. przez stowarzyszenia.

W ciągu roku w naszych oddziałach: klinicznym, laryngologicznym i chirurgicznym hospitalizowanych jest ok. 4 tys. 300 dzieci. Zgromadzone zbiory książek są już bardzo zniszczone, dlatego gorąco wierzymy, że dzięki tej akcji odświeżymy naszą małą czytelnię – mówi Katarzyna Malinowska, rzecznik prasowa Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu.

Do 11 grudnia zbiórkę książek dla najmłodszych czytelników prowadzi Młodzieżowy Dom Kultury nr 1. Zbierane są nowe oraz niezniszczone książki wydane po 2000 r.

Darczyńcy przynoszą w większości nowe książki, ale nie brakuje też używanych bajek, lektur, literatury młodzieżowej i pięknej czy nawet encyklopedii. Do tej pory zebrano ok. 30 egzemplarzy.

Warto dodać, że z Biblioteki Małego Pacjenta czytelnicy będą mogli nie tylko wypożyczyć książkę, ale też zabrać ją do domu. W zależności od powodzenia akcji, nowe nabytki będą trafiały do szpitalnej biblioteki co kwartał.

Autor: AK
Zdjęcia: SS nr 2

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.