Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2018, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BYTOM odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Książki dla dzieciaków w szpitalu

Książki dla dzieciaków w szpitalu Data publikacji: 24 listopada 2015Dobra wiadomość dla dzieci leczących się na oddziałach pediatrycznych Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Już wkrótce w ramach ogólnopolskiej akcji "Zaczytani", powstaną tam Biblioteki Małego Pacjenta. To, czy będą bogate, zależy od nas.

Szpitalna rzeczywistość jest smutna i monotonna. Swoje trzeba odsiedzieć, a gdy szykuje się dłuższy pobyt, dobrze jest zorganizować te ciągnące się godziny przy łóżku dziecka. Z książkami jest zdecydowanie raźniej – mówi Hanna, mama małego Michała, który jest częstym pacjentem bytomskiego oddziału pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego Nr 2.

Na trzech działających w bytomskim szpitalu oddziałach dziecięcych funkcjonują świetlice, gdzie na małych pacjentów czekają zabawki, kolorowanki oraz książki. Część z nich przynieśli rodzicie dzieci, które leżały w szpitalu, inne pochodzą z darów przekazywanych placówce np. przez stowarzyszenia.

W ciągu roku w naszych oddziałach: klinicznym, laryngologicznym i chirurgicznym hospitalizowanych jest ok. 4 tys. 300 dzieci. Zgromadzone zbiory książek są już bardzo zniszczone, dlatego gorąco wierzymy, że dzięki tej akcji odświeżymy naszą małą czytelnię – mówi Katarzyna Malinowska, rzecznik prasowa Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu.

Do 11 grudnia zbiórkę książek dla najmłodszych czytelników prowadzi Młodzieżowy Dom Kultury nr 1. Zbierane są nowe oraz niezniszczone książki wydane po 2000 r.

Darczyńcy przynoszą w większości nowe książki, ale nie brakuje też używanych bajek, lektur, literatury młodzieżowej i pięknej czy nawet encyklopedii. Do tej pory zebrano ok. 30 egzemplarzy.

Warto dodać, że z Biblioteki Małego Pacjenta czytelnicy będą mogli nie tylko wypożyczyć książkę, ale też zabrać ją do domu. W zależności od powodzenia akcji, nowe nabytki będą trafiały do szpitalnej biblioteki co kwartał.

Autor: AK
Zdjęcia: SS nr 2

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.