Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zawody na Brandce

Zawody na Brandce Data publikacji: 6 sierpnia 2017Fani wędkarstwa spotkali się dzisiaj nad Brandką. Prawie 40 osób przybyło zmierzyć się o tytuł najlepszego wędkarza. Podzieleni na 3 sektory i kilkadziesiąt stanowisk rywalizowali ze sobą o Puchar Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli.

Na zawodach stawili się zawodnicy z Bytomia, Siemianowic Śląskich, Radzionkowa, Strzybnic,Gliwic, a nawet Lublińca. Razem wyciągnęli z wody ponad 80 kilogramów różnych ryb. Zwycięzca Jakub Kozicki złowił ponad 11.5 kilograma. Za nim na podium stanęła Magdalena Wieschalka, a trzecie miejsce przypadło Markowi Stawowskiemu.

Wszyscy otrzymali puchary wręczone przez Wiceprezydenta Bytomia Roberta Dederko. Zdobywczyni drugiego miejsca otrzymała również puchar za złowienie największej ryby podczas zawodów. Był to szczupak mierzący 52 centymetry.

To nie największa ryba wyłowiona z tego akwenu – powiedział Krzysztof Baliński, Prezes Polskiego Związku Wędkarstwa, koło nr 3. - Rekord należy do prawie 50-kilogramowego suma, którego długość wynosiła 213 cm - dodaje.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.