Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2019, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Zaśpiewają dla Igorka

Zaśpiewają dla Igorka Data publikacji: 7 stycznia 2019W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany będzie koncert charytatywny, który zaplanowano na 20 stycznia o 18.00 w kościele p.w. Trójcy Świętej przy ul. Kwietniewskiego 1.

Podczas koncertu wystąpią: Ewa Uryga - wokalistka, której w Bytomiu nie trzeba przedstawiać. Jej głos porównywany jest do głosów takich sław jak Mahalia Jackson czy Ella Fitzgerald. Mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych okrzyknęły ją magazyny: „Jazz Forum” i „Twój Blues”.

Tego wieczoru przed bytomską publicznością wystąpi także Jakub Herfort, zwycięzca IX edycji programu Mam Talent. 23-letni wokalista poruszający się wśród swingujących, klasycznych kompozycji muzyki rozrywkowej i nastrojowych ballad, z pewnością zachwyci słuchaczy.

Oprócz wspólnego kolędowania w programie koncertu znajdą się polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Gospel z Kluczborka - znanego z energicznych występów podczas poprzednich edycji imprezy.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje chorego na mukowiscydozę Igora Raszczyka. Chłopiec urodził się 3 sierpnia 2017 r. W szóstym tygodniu życia zdiagnozowano u niego mukowiscydozę. To podstępna, nieuleczalna choroba, a walka z nią jest kosztowna i wymaga od rodziców  wiele determinacji.

Organizatorem koncertu jest Marcin Gad, który będzie akompaniował do wspólnego kolędowania.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

O tym jak można pomóc małemu Igorowi znajdziesz TUTAJ

Plakat koncert.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: fot. FB, ubiegłoroczna edycja imprezy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.