Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Walka z mafią śmieciową nabiera tempa

Bytom kontynuuję walkę z mafią śmieciową. Dziś /9 października/ prezydent Damian Bartyla złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o zorganizowanej grupie przestępczej, która od co najmniej 10 lat działa na terenie naszego miasta.

Zapytali mieszkańców o śmieci

Zapytali mieszkańców o śmieci Data publikacji: 24 maja 2017Są już wyniki ankiety dotyczącej gospodarowania odpadami komunalnymi w zabudowie jednorodzinnej na terenie Bytomia. Ankietę przeprowadzano od 3 kwietnia do 19 maja b.r. 

Ankieta, która miała pomóc określić potrzeby mieszkańców w zakresie usługi odbioru odpadów komunalnych, została dostarczona do około 3530 nieruchomości jednorodzinnych. W ankiecie pytano mieszkańców czy ich zdaniem obowiązująca częstotliwość odbioru odpadów komunalnych jest wystarczająca.

Większość właścicieli nieruchomości uznała, że jest tak. Zgłaszane uwagi dotyczyły głównie odbioru odpadów BIO i odpadów segregowanych. Część właścicieli wskazała, że częstotliwość odbioru odpadów BIO, które w chwili obecnej są odbierane raz w tygodniu, jest zbyt duża i wystarczyłby odbiór odpadów 1-2 razy w miesiącu, zwłaszcza w okresie zimowym.

Natomiast odnośnie odpadów segregowanych, które są teraz odbierane raz w miesiącu właściciele wskazywali, że taka częstotliwość nie jest wystarczająca. Drugie pytanie ankietowe dotyczyło zbierania odpadów w systemie workowym. Zdecydowana większość właścicieli nieruchomości nie dopuszcza zbierania odpadów w workach.

Część ankietowanych wyraziła pozytywną opinię na temat systemu workowego, jednakże zaznaczyła, że nie jest to dobry pomysł w przypadku zbierania w workach szkła (ze względu na ryzyko uszkodzenia worka.) Inne uwagi dotyczyły m.in. odbioru odpadów, częstotliwości odbioru odpadów, ustawienia pojemników do selektywnej zbiórki nie na nieruchomości, ale na terenach ogólnodostępnych, ale przede wszystkim systemu workowego.

Do urzędu dostarczonych zostało 688 wypełnionych ankiet.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.