Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zaśpiewają dla Igorka

W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany będzie koncert charytatywny, który zaplanowano na 20 stycznia o 18.00 w kościele p.w. Trójcy Świętej przy ul. Kwietniewskiego 1 w Bytomiu.

10 grudnia 2013

Dlaczego flaga ma święto?

Drogie Dzieci, z radością odpowiem na to pytanie. Dobrze wiemy, że mamy różne święta, wpisane w kalendarze. Cieszymy się, gdy w kalendarzu jest czerwona kartka wskazująca na dzień świąteczny.

ZOBACZ WIĘCEJ
10 grudnia 2013

Dlaczego nie należy wypalać traw i suchych liści?

Drogie Dzieci - za to odważne pytanie, serdecznie dziękuję i stawiam wszystkim pytającym szóstkę z wykrzyknikiem! Podpalanie i wypalanie zawsze łączy się z ogniem!

ZOBACZ WIĘCEJ
10 grudnia 2013

Dlaczego trzeba wycinać drzewa?

Drogie Dzieci, bardzo się cieszę, że pytacie o drzewa i o to, dlaczego niektóre są wycinane w naszym mieście. Gratuluję wszystkim! Jesteście bardzo dobrymi obserwatorami i na pewno kochacie przyrodę, tak mocno jak ja.

ZOBACZ WIĘCEJ
10 grudnia 2013

Jaka ma być "Lalka dla Korczaka"?

Drogie Dzieci, to miłe, że jedna z bytomskich szkół ogłosiła taki konkurs. Uważam, że jest wyjątkowo ciekawy i bardzo potrzebny, bo wyróżnia nasze miasto.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2013

Gdzie zamieszkają ptaszki z naszych osiedli?

Drogie Dzieci, cieszę się z tego pytania. Jest w nim zawarta troska o ptaki. Wiem, że bardzo lubicie wszystkie ptaki, które fruwają pod naszym bytomskim niebem. Ja też je lubię i wiem, że gdyby ich zabrakło, to w mieście byłoby smutno!!!

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2013

Dlaczego w mieście pękały rury i w mieszkaniach było zimno?

Drogie Dzieci, to jest piękne, zimowe pytanie. Postaram się wyjaśnić, dlaczego tak się działo, chociaż wiem, że to nie takie proste. Wszyscy zgadzamy się z tym, że jak jest zima, to jest zimno! I nie ma na to rady, tak musi być!

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2013

Dlaczego bytomskie smoki nie mają w pyskach ognia?

To jest bardzo dobre pytanie. Wiemy, że smok zawsze bywał straszny! Nie tylko przez swój wygląd i to, że był duży. Bywał straszny i bardzo groźny również dlatego, że potrafił zionąć ogniem.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2013

Dlaczego w Bytomiu pękają domy ?

- DROGIE DZIECI? - Odpowiem na to pytanie. Bytom - to bardzo ciekawe miasto. Ma piękną historię. Ale najciekawsze jest to, że głęboko pod bytomską ziemią zawsze były ukryte skarby.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2013

Czy to prawda, że historia Bytomia jest bardzo ciekawa?

- DROGIE DZIECI... ? odpowiem na to pytanie... Każdy człowiek ma swój ważny dzień w życiu ? to są u r o d z i n y!!! Prawda, że to jest ważny dzień?...

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.