Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zaprojektuj ekologiczną taśkę

Zaprojektuj ekologiczną taśkę Data publikacji: 12 maja 2016Na długich i krótkich uszach, wykonane z płótna lub materiałów pochodzących z recyklingu. Mowa o ekologicznych torbach, które od kilku lat są hitem mody. Przyjazną dla środowiska, pasującą do nas torbę, możemy wykonać sami biorąc udział w konkursie Nosza tasza ogłoszonym przez Urząd Miejski w Bytomiu.

Coraz chętniej sięgamy po produkty wielokrotnego użytku. Jednym z nich jest torba ekologiczna, która zastępuje reklamówkę czy torebkę. W taką torbę możemy się już zaopatrzyć np. w sieciówkach, ale my zachęcamy, by wykonać ją według własnego projektu – mówi Anna Selwet, Naczelnik Wydziału Ekologii UM.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie opracować projekt oraz wykonać torbę ekologiczną. Jej atutami powinna być wytrzymałość i funkcjonalność, ale wysoko punktowana będzie też estetyka wykonania i oryginalne wzornictwo. Warto zaznaczyć, że nadesłane prace mogą być wykonane indywidualnie lub grupowo.

Projektanci mogą korzystać z dowolnych materiałów oraz z dowolnej techniki wykonania. O niepowtarzalności torby, będzie decydował między innymi umieszczony na niej wzór.

Przy projektowaniu motywów wzorniczych można puścić wodze fantazji. Uczestnicy nie muszą trzymać się tematyki ekologicznej. Można bawić się kolorami i czerpać inspiracje z panujących w modzie trendów – mówi Anna Selwet.

Prace konkursowe należy składać do 3 czerwca w Wydziale Ekologii Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2 (pok. 339). Można je również przesłać pocztą. Konkurs jest elementem projektu prowadzonego przez Wydział Ekologii Urzędu Miejskiego w Bytomiu dotyczącego ograniczenie stosowania foliówek.

Pobierz regulamin konkursu

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.