Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Niedziela z hokejem

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia zapraszamy kibiców hokeja na lodzie na dwa ligowe spotkania, w których zaprezentują się drużyny żeńska i męska TMH Polonia Bytom.

Piłkarze zagrają w turnieju noworocznym

Już po raz trzeci w Hali na Skarpie zobaczymy piłkarzy podczas Noworocznego Turnieju Piłkarskiego. Wśród zespołów zaprezentują się m.in.: GKS Rozbark, Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry oraz Reprezentacja Śląska, w składzie której  zagra Mariusz Śrutwa. Zapraszamy w niedzielę, 21 stycznia.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zapisz się i weź udział w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego

Zapisz się i weź udział w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego Data publikacji: 18 kwietnia 2016Jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie zostały, aby wziąć udział w II edycji Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Zawody 11 maja odbędą się w Dolomitach Sportowej Dolinie, a zgłoszenia do imprezy upływają 30 kwietnia.

W zawodach mogą wziąć udział przedstawiciele służb mundurowych – nie tylko policjanci oraz chętni biegacze, którzy mogą wystartować w kategorii Open. Uczestnicy imprezy będą musieli pokonać dystans 9 km drogami gruntowymi, biegnącymi wśród malowniczych krajobrazów Dolomitów Sportowej Doliny.

Aby wziąć udział w mistrzostwach, które odbędą się 11 maja, wcześniej, bo do 30 kwietnia należy zgłosić swój udział /obowiązuje limit uczestników/ na stronie www.bytom.slaska.policja.gov.pl lub www.cleo.vot.pl

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym to impreza poświęcona pamięci st. sierż. Marka Sienickiego, który 2 maja 1992 roku zginął na służbie zastrzelony przez bandytów, podczas patrolu ul. Woźniaka. Co roku w rocznicę jego śmierci (a także w dniu Wszystkich Świętych) policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Organizatorem imprezy jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu wspólnie z Urzędem Miejskim w Bytomiu, Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Honorowy patronat nad imprezą objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.