Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Zaloty po śląsku

Zaloty po śląsku Data publikacji: 16 kwietnia 2016Czy można romansować po śląsku? Pewnie, że tak! Udowadniają to aktorzy Teatru Górnośląskiego w swoim spektaklu „Zaloty”, na który zapraszają w niedzielę, 17 kwietnia.

„Zaloty” to pełny zabawnych anegdot wodewil po śląsku na podstawie dramatu Mikołaja Gogola „Ożenek”. Będzie tanecznie, zabawnie i lekko. A to wszystko w dobrze nam znanej i lubianej śląskiej gwarze.

Na spektakl zapraszamy w niedzielę /17 kwietnia/ o godzinie 19:00 do Teatru Górnośląskiego, który mieści się w dawnym domu kultury Huty Zygmunt w Łagiewnikach (obecnie restauracja Belford, ul. Św. Cyryla i Metodego 10).

Teatr Górnośląski, to powstająca w Łagiewnikach inicjatywa działająca pod patronatem Stowarzyszenia Wykonawców Animatorów i Twórców Górnego Śląska. W swoim repertuarze mają już doskonale przyjęte przez publiczność spektakle „Pomsta” i „Zolyty”. Teatr Górnośląski chce promować śląską kulturę, gwarę oraz śląskich artystów. Wielkie otwarcie teatru zaplanowane jest na październik br.

Autor: ww
Zdjęcia: makula.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.