Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Walka z mafią śmieciową nabiera tempa

Bytom kontynuuję walkę z mafią śmieciową. Dziś /9 października/ prezydent Damian Bartyla złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o zorganizowanej grupie przestępczej, która od co najmniej 10 lat działa na terenie naszego miasta.

Zaktualizują plan gospodarki odpadami

Zaktualizują plan gospodarki odpadami Data publikacji: 3 grudnia 2015Analiza aktualnego stanu gospodarki odpadami, zmiany i kierunki działań ograniczające powstawanie odpadów i kształtujące system ich gospodarowania – złożą się na opracowywaną przez Zarząd Województwa Śląskiego aktualizację Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2016 – 2022.

Plan, będzie zawierał m.in. także sposoby finansowania zadań wynikających z przyjętych kierunków działań, podział na regiony gospodarki odpadami komunalnymi czy wskazanie regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych. Znajdą się tam też wytyczne dotyczące zamykania instalacji niespełniających wymagań ochrony środowiska oraz informacje związane z miejscami skażonymi odpadami.

Dokument będzie zawierał też dane o strategicznej ocenie oddziaływania planu na środowisko. Załącznikiem do dokumentu będzie plan inwestycyjny, zawierający m.in. planowane inwestycje, ich koszty oraz źródła finansowania, a także harmonogramy realizacji planowanych inwestycji.

Po opracowaniu projektu „Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2016-2022”, zostanie on wyłożony (wraz z planem inwestycyjnym)  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach, w Wydziale Ochrony Środowiska przy ul. Reymonta 24,  w pok. 618 oraz opublikowany w na stronie Urzędu Marszałkowskiego (www.slaskie.pl)

Szczegółowe informacje w sprawie opracowania projektu „Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2016-2022” można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego lub dzwoniąc pod nr tel.: 32 77 40 706.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.