Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli Data publikacji: 15 kwietnia 2016646 dzieci z roczników 2010- 2013 w wyniku naboru podstawowego zakwalifikowano do bytomskich przedszkoli na obecnym etapie rekrutacji. Trwa liczenie wolnych miejsc, o które będą ubiegać się zainteresowani kandydaci w maju br. w ramach rekrutacji uzupełniającej.

Sumując wyniki rekrutacji podstawowej i złożonych w przedszkolach deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017 w Bytomiu już zapisanych jest 4349 dzieci.

Zgodnie z przepisami od 1 września 2016 r. ustawowe prawo do miejsca w przedszkolu mają cztero i pięciolatki, a sześciolatki realizują obowiązek edukacyjny.

Niezależnie od tego, w od nowego roku szkolnego w bytomskich przedszkolach miejsca znajdzie też 613 trzylatków (362 przyjętych w wyniku rekrutacji podstawowej oraz z 251 w wyniku złożonych deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego).

Przypomnijmy, że tak, jak w latach minionych – przedszkola planują organizację oddziałów przedszkolnych w budynkach szkół podstawowych (9 przedszkoli w 9 szkołach podstawowych w Śródmieściu, Miechowicach, Szombierkach, Karbiu i Rozbarku).

Warto też przyjrzeć się aktualnej sytuacji bytomskich sześciolatków i ich rodziców, którzy wciąż ważą decyzję czy posłać dziecko do szkoły czy jednak zostawić jeszcze na rok w przedszkolu. O tym, jaką decyzje podjęła większość rodziców, przedstawiają liczby.

W tym roku szkolnym w przedszkolach miejskich zapisanych jest 1503 sześciolatków, z tego 1306 pozostanie w przedszkolach na kolejny rok, co wynika ze złożonych przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego – mówi Helena Colik.

Co prawda rekrutacja do pierwszej klasy potrwa jeszcze do 13 maja, liczba 6-letnich pierwszoklasistów wciąż jeszcze się zmienia, już teraz wiadomo, że jest ich ponad setka. Z tygodnia na tydzień szkoły przekazują nam aktualne informację o liczbie zapisanych dzieci - mówi Helena Colik.

Przed bytomskimi przedszkolakami rekrutacja uzupełniająca, o której będziemy informować na bieżąco. Poszczególne etapy rekrutacji można znaleźć w komunikacie.

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.