Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli Data publikacji: 15 kwietnia 2016646 dzieci z roczników 2010- 2013 w wyniku naboru podstawowego zakwalifikowano do bytomskich przedszkoli na obecnym etapie rekrutacji. Trwa liczenie wolnych miejsc, o które będą ubiegać się zainteresowani kandydaci w maju br. w ramach rekrutacji uzupełniającej.

Sumując wyniki rekrutacji podstawowej i złożonych w przedszkolach deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017 w Bytomiu już zapisanych jest 4349 dzieci.

Zgodnie z przepisami od 1 września 2016 r. ustawowe prawo do miejsca w przedszkolu mają cztero i pięciolatki, a sześciolatki realizują obowiązek edukacyjny.

Niezależnie od tego, w od nowego roku szkolnego w bytomskich przedszkolach miejsca znajdzie też 613 trzylatków (362 przyjętych w wyniku rekrutacji podstawowej oraz z 251 w wyniku złożonych deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego).

Przypomnijmy, że tak, jak w latach minionych – przedszkola planują organizację oddziałów przedszkolnych w budynkach szkół podstawowych (9 przedszkoli w 9 szkołach podstawowych w Śródmieściu, Miechowicach, Szombierkach, Karbiu i Rozbarku).

Warto też przyjrzeć się aktualnej sytuacji bytomskich sześciolatków i ich rodziców, którzy wciąż ważą decyzję czy posłać dziecko do szkoły czy jednak zostawić jeszcze na rok w przedszkolu. O tym, jaką decyzje podjęła większość rodziców, przedstawiają liczby.

W tym roku szkolnym w przedszkolach miejskich zapisanych jest 1503 sześciolatków, z tego 1306 pozostanie w przedszkolach na kolejny rok, co wynika ze złożonych przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego – mówi Helena Colik.

Co prawda rekrutacja do pierwszej klasy potrwa jeszcze do 13 maja, liczba 6-letnich pierwszoklasistów wciąż jeszcze się zmienia, już teraz wiadomo, że jest ich ponad setka. Z tygodnia na tydzień szkoły przekazują nam aktualne informację o liczbie zapisanych dzieci - mówi Helena Colik.

Przed bytomskimi przedszkolakami rekrutacja uzupełniająca, o której będziemy informować na bieżąco. Poszczególne etapy rekrutacji można znaleźć w komunikacie.

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.