Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zakończenie sezonu KS "Górnik" Bytom

Zakończenie sezonu KS "Górnik" Bytom Data publikacji: 23 lutego 2018Za nami uroczyste podsumowanie najważniejszych osiągnięć sportowych tenisistów KS „Górnik” Bytom". Dziś /23 lutego/, podczas gali w Teatrze Rozbark, uhonorowano najlepsze drużyny, zawodników oraz trenerów.
 
Dzięki świetnej postawie i całorocznej, ciężkiej pracy naszych zawodników i zawodniczek, Górnik znalazł się na szczycie podium w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Tenisowego. Fakt ten świadczy o wysokiej randze bytomskiego klubu będącego najlepszym klubem tenisowym w Polsce - mówił prezydent Damian Bartyla, podczas gali.
 
Przypomnijmy, że sezon 2017 należał do najbardziej owocnych w historii klubu. Cztery złote medale, trzy srebrne i dwa brązowe, zdobyły drużyny kobiet, mężczyzn juniorek i juniorów. Do tego doliczyć trzeba sukcesy indywidualne Wojciecha Marka, który zapewnił sobie w tym roku udział w Australian Open, ale także Marka Ziombra, Pauliny Czarnik i Justyny Jagiołki, Agaty Borgman, Marceliny Podliński  i wielu innych młodych zawodników.
 
Gratuluję wam osiągnięć i dzisiejszych wyróżnień, mam nadzieję, że będą was motywować do dalszej pracy i sięgania po kolejne sportowe laury - mówił prezydent Damian Bartyla. Słowa uznania skierowano także do kadry trenerskiej oraz zarządu klubu. Wasza pasja i determinacja na rzecz  upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży oraz promocji tenisa ziemnego z pewnością zaowocuje kolejnymi sportowymi projektami i wydarzeniami. Mam nadzieję, że dobiegająca końca inwestycja, jaką jest budowa nowej hali, otworzy nowy rozdział w historii klubu - mówił  Bartyla.

Tego wieczoru wyróżnienia wręczono zawodniczkom  z drużyn, które zdobyły medale. Były nimi: Emma Zakordoniec, Marcelina Podlińska, Zuzzana Wilk, Magdalena Hędrzak, Aleksandra Szmidt oraz Dominika Paczena.

Na scenę zaproszono też zawodników złotej drużyny mężczyzn: Błażeja Koniusza, Igora Bujdo, Marcina Gawrona. Nagrodzono też drużyny, które zdobyły medale w kategoriach młodzieżowych. Wyróżnienia odebrali przedstawicie teamów: Maciej Ziomber, Wojciech Kasperski, Jan Kopcik, Stanisław Sławik, Piotr Wiśniewski i Aleksander Borzych.

Nagrodzono też zawodników, którzy mają na koncie najwięcej sukcesów indywidualnych oraz trenerów drużyny żeńskiej i męskiej -  Łukasza Kuboszka i Mateusza Szmigla. Zarząd klubu złożył podziękowania parterom oraz sponsorom.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.