Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zakończenie projektu Erasmus+ w ZSTIO

Data publikacji: 30 maja 2017W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących podsumowano trwający dwa lata finansowany przez Komisję Europejską projektu Erasmus+ „Odkryj swoje możliwości zawodowe w Europie i uwierz w siebie”. Uczestnicy opowiadali jak to było, co dały im te staże, zachęcali młodszych kolegów do brania udziału w podobnych przedsięwzięciach. Na koniec prezentacji dyrektor szkoły rozdał uczestnikom zestaw certyfikatów i zaświadczeń przydatnych do lepszego startu w życie zawodowe.

W stażach brało udział 49 uczniów ZSTiO. W ciągu dwóch lat dwukrotnie wyjechali do Hiszpanii oraz dwukrotnie do Irlandii. Byli to informatycy, mechatronicy oraz ekonomiści. Każdy staż odbywał się w firmach w miastach docelowych i trwał cztery tygodnie. Staże zostały potwierdzone wystawieniem stosownych certyfikatów, w tym Europass Mobilność w dwóch wersjach językowych.

Oficjalne zakończenie przybliżyło realia praktyk zagranicznych, większość uczniów techników rozpoznaje program Erasmus+. Dla wielu była to inspiracja do ubiegania się o grant w ramach następnych zaakceptowanych projektów.

Warto dodać, że ZSTiO realizuje dwa następne podobne projekty stażowe. W ciągu najbliższych dwóch lat zagranicę na czterotygodniowe staże wyjedzie 6 grup, w sumie 90 osób.


Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.