Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Zaklęte piękno miasta. Wystawa Bytomskie Kamienice

Zaklęte piękno miasta. Wystawa Bytomskie Kamienice Data publikacji: 14 grudnia 2017W starych kamienicach zaklęte jest piękno miasta. Zobaczmy w najbliższą sobotę, 16 grudnia /godz. 18.00/, Bytom innymi oczami - oczami mieszkańców i sympatyków. Wystawa ukaże nam na starych i nowych fotografiach pierwotne znaczenie kamienic, obecną rolę i plany związane z ich losem.

Jej dodatkową wartością ma być wzmocnienie poczucia w nas dumy z bycia bytomianinem - mieszkanką, mieszkańcem miasta o długiej i pięknej historii oraz wyjątkowej spuściźnie architektonicznej. Wystawa umożliwi prezentację dorobku mieszkańców, instytucji kulturalnych Bytomia i autorów, którzy z miasta się wywodzą lub w nim tworzą.

Wystawa będzie zlokalizowana w Bytomiu przy ul. Murarskiej 3/8, aby była łatwo dostępna dla mieszkańców i turystów, a także znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie budynków, których będzie ona dotyczyć.

Piękną wystawą mieszkańcy chcą wesprzeć proces rewitalizacji poprzez wpływ na rozwój tożsamości lokalnej, zainteresowanie szerszego grona interesariuszy, szczególnie przedsiębiorców i zwiększyć ich zaangażowanie w procesy rewitalizacyjne. Chcą pokazać obecny stan kamienic, często zniszczonych oraz zabytków centralnej przestrzeni miejskiej. To uwieczniona fotografią historia Bytomia. Obrazy często bardziej do nas przemawiają. Codziennie przechodzimy stałymi ścieżkami: droga do pracy, droga do domu ... a na niej często sporo się dzieje. Nie podnosimy oczu w górę, a przecież tam zapisana jest nasza historia, nasi dziadowie tu mieszkali, wznosili te kamienice ... przyszedł czas na ożywienie, na zmianę.

Wystawę rozpocznie wernisaż z udziałem mieszkańców, autorów i właścicieli zdjęć, przedstawicieli świata kultury biznesu oraz władz miasta.

Po zakończeniu wystawy plansze będą przekazywane do zainteresowanych placówek kulturalnych czy oświatowych, instytucji zainteresowanych kontynuowaniem ekspozycji.

Wystawa Bytomskie Kamienice to inicjatywa lokalna w ramach projektu pilotażowego – Innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych.


1pasek_ue.jpgAutor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.