Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Zajrzyj w weekend do Bramy

Zajrzyj w weekend do Bramy Data publikacji: 24 stycznia 2014Jeśli macie ochotę na piątkowy wieczór z muzyką na żywo, to już o 20.00 w klubie Brama zagra dla was Te!Skapsie!, energetyczna formacja której twórczość utrzymana jest w konwencji reggae, ska, rock'n'roll. Całości dopełnia jazzująca sekcja dęta.

Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów. Grał m.in. na festiwalu FAMA w Świnoujściu, jest laureatem wielu muzycznych konkursów. Często gra jako support przed znanymi zespołami.

W Bramie warto zobaczyć także wystawę zdjęć "KOCHAM ŚLĄSK. Oblicza Śląska 2013". To prace fotografów, którzy wzięli udział w konkursie twórców projektu PSTRYKAM ŚLĄSKIE: Elżbiety Tkacz, Elżbiety Musialik, Ewy Zielińskiej, Jadwigi Janowskiej, Magdy Bachir, Violety Bąk, Damiana Ganszczyka, Macieja Cholewy, Marka Puszczało, Marka Buczkowskiego, Pawła Szałankiewicza, Przemysława Auguścika, Przemysława Wołczyka i Sławomira Głaza.

Wystawa czynna będzie do 28 lutego.
Autor: iwo
Zdjęcia: Te Skapsie

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.