Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Zajrzyj w weekend do Bramy

Zajrzyj w weekend do Bramy Data publikacji: 24 stycznia 2014Jeśli macie ochotę na piątkowy wieczór z muzyką na żywo, to już o 20.00 w klubie Brama zagra dla was Te!Skapsie!, energetyczna formacja której twórczość utrzymana jest w konwencji reggae, ska, rock'n'roll. Całości dopełnia jazzująca sekcja dęta.

Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów. Grał m.in. na festiwalu FAMA w Świnoujściu, jest laureatem wielu muzycznych konkursów. Często gra jako support przed znanymi zespołami.

W Bramie warto zobaczyć także wystawę zdjęć "KOCHAM ŚLĄSK. Oblicza Śląska 2013". To prace fotografów, którzy wzięli udział w konkursie twórców projektu PSTRYKAM ŚLĄSKIE: Elżbiety Tkacz, Elżbiety Musialik, Ewy Zielińskiej, Jadwigi Janowskiej, Magdy Bachir, Violety Bąk, Damiana Ganszczyka, Macieja Cholewy, Marka Puszczało, Marka Buczkowskiego, Pawła Szałankiewicza, Przemysława Auguścika, Przemysława Wołczyka i Sławomira Głaza.

Wystawa czynna będzie do 28 lutego.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Te Skapsie

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.